26 година Осмог одреда Специјалне бригаде: Учинити све да Српска опстане!
1 min read
Фото: Срна
Служењем парастоса у храму Светог Василија Острошког на Вељинама за 23 погинула припадника Осмог одреда Специјалне бригаде полиције Републике Српске, те полагањем цвијећа на спомен-обиљежје испред Полицијске станице Источно Сарајево, данас је обиљежено 26 година од формирања овог одреда, преноси агенција Срна.
Ратни командант Одреда Специјалне бригаде полиције Илиџа Бранислав Окука изјавио је новинарима у Источном Сарајеву да је ово прилика да се сви присјете ове бригаде, која је била и најелитнија јединица коју је Република Српска имала.
„Припадници Осмог одреда Специјалне бригаде полиције учествовали су у одбрамбено-отаџбинском рату на свим ратиштима у Републици Српској, односно тамо гдје је било најпотребније да се одбране српске територије и становништво.
Поносни смо на дјела која смо урадили, а исто тако стријепимо за будућност која нас чека“, нагласио је Окука и додао:
„Министарство унутрашњих послова 1992. године на овим просторима било је једина организациона структура која је била адекватна да прихвати борбу и заштити људе од нестанка са ових простора.
Веома добро смо упознати са чињеницом шта се ради и како неко жели да све то што смо ми дали за ову државу девалвира и направи једна унитарну државу у којој српски народ једноставно не може да живи. Ми то знамо јер на територији гдје смо битисали готово читав рат сад готово да нема Срба, а у Сарајеву се то може измјерити микронима“, рекао је Окука.
Он је поручио да сви морају да ураде све да Република Српска опстане.
Poštovanje za najbolju ratnu jedinicu Republike Srpske i njenog ratnog komandanta!