ИН4С

ИН4С портал

Здравствени проблеми Меденице, Перуновића и Раичевића одложили данашње рочиште

Весна Меденица, фото: Вијести

Наводни здравствени проблеми троје окривљених – Весне Меденице, Војина Перуновића и Радомира Раичевића одгодили су данас наставак суђења бившој предсједници Врховног суда и наводним припадницима криминалне организације окупљеној око њеног сина Милоша Меденице.

Након што је вјештачена медицинска документација Весне Меденице, специјални тужилац Вукас Радоњић оцијенио је да је њено принудно довођење нужно и да ће њено понашање данас, али и слично поступање у будућности, бити основ да предложе да јој се одреди притвор.

Он је предложио притвор и за Перуновића, који је хитно пошао на операцију која “није хитна”.

Претходно, бранилац Весне Меденице, адвокат Здравко Беговић, казао је у судници да је та окривљена синоћ имала болове у кичми због којих је позвала Хитну помоћ, а онда отишла на лијечење у Специјалну болницу “Васо Ћуковић” у Рисну, те да се због тога није појавила на данашњем рочишту у подгоричком Вишем суду.

Вјештак медицинске струке, Немања Радојевић, на основу документације оцијенио да је Меденица била способна да присуствује данашњем главном претресу.

Објаснио је да бивша предсједница Врховног суда болује од тешког хроничног обољења кичме, и да је недавно задобила тјелесну повреду у виду расцјепа тетиве бицепса лијеве надлактице.

“Према опису медицинске документације ради се о тешкој повреди и акутном оштећењу”, казао је тај вјештак.

Он је са слике читао налазе које му је уступио Беговић, а који су везани за синоћње здравствено стање Меденице.

“Због лоше копије извјештаја видим само дијагнозу Р52, што означава хронични неспецифични бол и дата је терапија аналгетицима. Од стране браниоца је објашњено да је упућена у Рисан, али за то не постоји упут. Пацијент се самостално може јавити у ту болницу”, објаснио је вјештак.

На питање специјалног тужиоца Вукаса Радоњића да ли је болница у Рисну једина установа гдје се Меденица могла обратити за помоћ, вјештак Радојевић је казао да из Хитне помоћи обично пацијенте са том врстом болова шаљу у Клинички центар Црне Горе (КЦЦГ), а да се пацијенти по својој жељи могу јавити у рисанску болницу.

“Пацијенткиња је могла бити прегледана у КЦЦГ, или у било којој другој здравственој установи. Претпостављам да се јавила у рисанску болницу из разлога што јој је приликом ранијег љекарског прегледа предложена консултација са доктором у Рисну”, рекао је Радојевић.

Вјештак је прочитао и данашњи налаз према којем јој је предложено болничко лијечење, што је Меденица одбила, јер јој је заказан пријем у болницу код ортопеда због операције тетиве. Он је објаснио и да ће Меденица привремено бити процесно неспособна да током трајања болничког лијечења и седмицу дана након отпуштања из болнице присуствује главном претресу.

Специјални тужилац је питао да ли је Меденица могла да присуствује рочишту, а тај вјештак је оцијенио да “та тјелесна повреда није битно утицала њену процесну способност, и да је могла да присуствује данашњем главном претресу, јер иако су обављени прегледи и постоји налаз магнетне резонанце, она је одбила болничко лијечење”.

“Она прихвата ризике а самим тим и последице доказивања процесне неспособности за данашњи главни претрес”, додао је Радојевић.

<

Радоњић је разлоге Меденице да се данас не појави окарактерисао као “неоправдане”.

“Разлози Весне Меденице да не дође су неоправдани, путовала је из Колашина до Рисна иако то није било хитно за њено стање а онда је одбила лијечење. Њено принудно довођење је нужно, а њено понашање данас и слично поступање у будућности током главног претреса ће бити основ да предложимо најтежу мјеру процесне принуде – притвор”, оцијенио је специјални тужилац.

Њен бранилац Беговић је оцијенио да тужилац свим силама покушава да направи амбијент у коме Меденица симилуира повреде и опструира поступак.

“У случају Меденице нема потребе за принудним довођењем, јер ће доћи сама”, казао је њен бранилац.

Суд ће одлучити о раздвајању поступка у односу на Перуновић и Раичевић

Вјештак медицинске струке је оцијенио да операција коју Перуновић треба да има није хитне природе. Он је јуче примљен у никшићку болницу, а пријем му је заказан за данас.

“Перуновић болује од пупчане киле без знакова укљештења, а јуче му је заказана операција. Ради се о лаком обољењу без ризика од акутног обољења. Интервенција није хитне природе те се ради о операцији која је могла бити обављена у прошлости или било кад у будућности. Опоравак траје око седам дана и онда се може вратити уобичајеним активностима”, оцијенио је вјештак.

Судија Весна Ковачевић је казала да је свима јасно зашто се Перуновић одлучио на ту интервенцију у овом тренутку, и “да се радило о просјечном грађанину да се не би могао тако брзо оперисати”.

Тужилац Радоњић је предложио да се Перуновићу одреди притвор, јер иако је уредно позван на данашњи главни претрес, он се није појавио. Он је истакао да је тај оптужени раније био у притвору и да је био у бјекству и да су му познате посљедице.

Тај тужилац је предложио да се Перуновић на сјутрашње рочиште доведе принудно.

Суд је донио рјешење да се саслуша доктор Драгутин Вишњић на околности операције Перуновића, како би на основу тога одлучио о предлогу тужиоца за притвор Перуновића.

На јучерашњем рочишту је позлило оптуженом Раичевићу, за којег је вјештак констатовао да није процесно способан да присуствује рочиштима јер је доживио акутни инфаркт срчаног мишића.

Према ријечима тог вјештака, љекар му је предложио болничко лијечење, катетеризацију и лабароторијске анализе, што је он све одбио.

“Мишљења сам да није способан да прати суђења, али уз његову жељу може наставити”, оцијенио је тај вјештак.

Специјално државно тужилаштво подигло је оптужницу против окривљених Милоша и Весне Меденице, Дарка Лаловића, Василија Петровића, Бојана и Марка Поповића, Марка Вучинића, Милорада Меденице, Луке Бакоча, Петра Милутиновића, Иване Ковачевић, Радомира Раичевића, Марјана Бевење, Стева Караникића и Горана Јовановића и фирме “Kopad Company”, за кривична дјела – стварање криминалне организације, кријумчарење, давање и примање миаконити утицај и навођење на противзаконити утицај, злоупотреба службеног положаја, шверц дроге, недозвољено држање оружја, наношење тешке тјелесне повреде и спречавање доказивања.

Милош Меденица терети се да је у 2019. години створио криминалну организацију, чији су припадници постали његова мајка Весна и други окривљени, с циљем шверца цигарета и противзаконитог утицаја на судску власт, а ради стицања незаконите добити и моћи. Наводи се да је, у саизвршилаштву са окривљеним припадницима криминалне организације, избјегавајући мјере царинског надзора, из Слободне царинске зоне луке Бар, кријумчарио цигарете уз помоћ лажне документације и давања мита царинским службеницима.

(Вијести)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

3 thoughts on “Здравствени проблеми Меденице, Перуновића и Раичевића одложили данашње рочиште

  1. Da je obican gradjanin optuzen za promet opojnih droga kao dio okg (za sta je optuzena Veka) prvo bi ga umlatili u policiji i modrog doveli na sudjenje. Presuda bi bila za par mjeseci.
    Veki moze bit da ne dolazi na rocista dok sve ne zastari

  2. Komandant zandarmerije Srbije Dikovic S rakom i najgorim bolestima godinama u neljudskim i nezakonito uslovima zatvoren bio ZBOG SUDSKOG PREDMETA DRZAVNI UDAR …ZASTO SVE NJIH S MEDENICOM NE DRZE U ISTIM USLOVIMA KA DIKOVICA …ONI IZDALI CRNU GORU S MJESTA NAJVISE SUDSKE VLASTI STO MNOGO TEZE JER TO VELEIZDAJA …I JOS MNOGO TOGA ZASTA KOBAJAGI NEMAJU DOKAZE SADA U PRAVOSUDJU

  3. Она је глумила,ј едва је ходала држећи се за лакат сатаниног адвоката .У ствари ,се проверава снага њене изјаве код Комненић да и она има снимке.Треба расформирати институције ове усране власти коју Монтепркно гуши свом снагом.Народ да организује народну милицију,јер овако не иде!

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *





Изаберите једну или више листи:

Ову пријаву је могуће отказати било кад!

<