IN4S

IN4S portal

Nećeš Milo kako si naučio: A sad „atentat“ na Vučića

1 min read

U blizini kuće premijera Srbije Aleksandra Vučića policija je pronašla blindirani automobil u kojem su se nalazili sanduci s oružjem, prenose srpski mediji.

Prema pisanju „Blica“ automobil sa oružjem navodno je bio parkiran u šumi u Jajincima, na samo 50 metara od kuće u kojoj često boravi premijer Vučić.

U sanducima su pronađene bombe, zolje i municija.

Bezbjedonosne službe odmah reagovale

Kako je javio Pink sve bezbjedonosne službe su „odreagovale u skladu sa zakonom kako bi zaštitile štićenu ličnost“.

Po nalogu resornog tužilaštva donijeta je odluka da se uradi DNK, da se skinu otisci sa zolje, ručnih bombi, municije kako bi se što pre utvrdilo kako se taj arsenal našao u neposrednoj blizini porodične kuće srpskog premijera. Prema navodima ovog medija sve bezbjednosne službe su odmah aktivirane i uključene u proces rada tako da je na licu mesta policijski uviđaja tu su i kontradiverzione ekipe.

Pronađena je jedna zolja, četiri ručne bombe, 100 komada municije kalibra 7,62 milimetra, četiri ili pet metaka automatskog naoružanja, kao i između 10 i 15 metaka nepoznatog kalibra. Zolja je pronađena svega 15 metara pred skretanje za porodičnu kuću premijera, na mjestu na kom zbog konfiguracije terena mora da se uspori, zbog čega je to mesto idealno za njenu upotrebu, prenosi „Tanjug“.

Vučić: Čekam informacije od BIA i policije

Premijer Aleksandar Vučić izjavio je večeras da ne može da daje nikakve izjave dok ne dobije informacije od BIA-e i policije.

„Ne mogu da dajem nikakve izjave dok ne dobijem info od BIA i policije. To je sve što mogu u ovom trenutku da kažem“, rekao je za „Kurir“ premijer Srbije.

Vulin: Dajte odgovor ko hoće da ubije premijera

Ministar Aleksandar Vulin pozvao je večeras nadležne službe da daju odgovore na pitanje ko je pripremao ubistvo premijera Aleksandra Vučića i dodao da oni koji nisu u stanju da nakon svih ovih godina daju odgovor na to i druga pitanja treba da se sklone i prepuste mesta onima koji to hoće da rade.

„Ovo sigurno nije prvi put, a nažalost neće biti ni poslednji da se priprema ubistvo premijera i članova njegove porodice ukoliko ne budemo najzad saznali imena ko su ti ljudi, po čijem nalogu to rade“, rekao je Vulin.

On je napomenuo da će Vučić pokušati da minimalizuje slučaj i da to zapravo nema velike veze sa njim i njegovom bezbjednošću.

„Nadležne službe su dužne da nam daju odgovore ko je pripremao ubistvo predsednika vlade, nadležne bezbednosne strukture su dužne da zaštite porodicu predsednika vlade, da zaštite njega i ustavni poredak u ovoj zemlji. Oni koji su u državnim strukturama, koji su u bezbednosnim strukturama, a nisu u stanju da nakon svih ovih godina daju odgovor na ta pitanja, treba da se sklone i prepuste svoja mesta onima koji to mogu da rade i onima koji to hoće da rade“, rekao je Vulin.

On je istakao da ne može biti slučajno da se nađe automobil pun oružja, nego i zolja koja služi za uništavanje blindiranih vozila – baš onih koji koriste najviši državni funkcioneri.

„Ponavljam država mora da odgovori na ovo, a ako nije u stanju da nam na ovo odgovori onda mora da se pitamo u kakvoj državi živimo“, rekao je Vulin.

Podjelite tekst putem:

16 thoughts on “Nećeš Milo kako si naučio: A sad „atentat“ na Vučića

  1. Zvezde sjaju na nebesi’,
    Ostaj sunce, tamo gde si,
    Ne sramoti svoju moć!
    Svetlost tvoja bogodana
    Ne mož’ stvorit lepšeg dana
    Nego što je ~ ova noć.

  2. Medo , Milan ili Daka bice da je neko od njih trojice ???DB-u je ovdje propala namjestaljka pa su se Beba i Vucko vratili na domaci teren

  3. Tja, srbijanski bezbednjaci su bili prezauzeti otklanjanjem opasnosti za crnogorskog premijera a zaboravili na svog?? Da li su oni na milovom ili vucicevom platnom spisku?
    Opet policija otkriva sto bezbednjaci ne mogu. Da li se to sprema nova sablja koja ce uglavnom biti usmjerena na cg mafiju vidjecemo. Ugavnom premijer lakse dise, novi krug obezebedjenja je oko njega.

  4. Ovo prerasta u balkansku verziju „Igre prestola“, u režiji Bebe Popovića! Šta je sledeće, da neće da pokušaju da ubiju Bakira otrovanom tulumbom?

  5. Ja se povlačim iz javnosti.Ovi kako su naumili ubiće nekog nesretnog sekretara koji radi kod njih,samo da ispadne da im je atentat spreman.Izvršili su Vučić i Milo atentat na zdrav razum i mozak svakoga Srbina i Crnogorca.Pozdrav braćo i sestre i odoh ja u ilegalu.Strogu.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *