Звезда побједила Спарту и у Прагу! ( 0:1 )

Фудбалери Црвене звезде гостују Спарти у Прагу (19 часова) у реваншу трећег кола квалификација за Лигу Европе. Црвено-бели су стекли два гола предности у првом сусрету у Београду, па су у одличној позицији пред меча на ”Ђенерали” арени чији је капацитет 20.000 места. Звезда више од десет година није провела јесен у Европи, а четврт века није елиминисала неки тим из Чешке.

Фудбалери Црвене звезде побиједили су Спарту у Прагу у реваншу трећег кола квалификација за Лигу Европе, резултатом 1:0! Црвено-бели су стекли два гола предности у првом сусрету у Београду, па су овом побједом у гостима, укупним резултатом од 3:0, – прошли у посљедњу фазу кбвалификација за Лигу Европе!

Прије овог, Звезда више од десет година није провела јесен у Европи, а четврт века није елиминисала неки тим из Чешке.

Стадион: Генерали Арена
Гледалаца: 19.500
Арбитар: Тони Шапрон (Француска) Спарта (4-2-3-1): Дубравка – Карвајев, Штетина, Маречек, М. Кадлец – Мавуба, Манђек – В. Кадлец, Плавшић, Фридек – Јанко Црвена звезда (4-2-3-1): Борјан – Стојковић, Савић, Ле Талек, Родић – Доналд, Јовичић – Срнић, Канга, Милић – Боаћи
У петом минуту, пристисак Звезде! Један корнер и двије полушансе за Боаћија и Кангу! Доминација нашег клуба се наставља и даље. Први шут Чеха ка нашем голу, тек у 15.мин.
Контранапад Звезде у 19.мин, центаршут Срнића ка Боаћију, и 1:0 за ”црвено-беле”!!!
До краја полувремена се видјело да је Звезда неупоредиво спремнији тим, који кавлитетније игра, боље брани свој гол, и много је опаснија у нападу.
У другом полувремену, а до краја меча, Звезда је успјела да сачува предност, – највише захваљујући, изванредном голману Милану Борјану, који је спасио Београђане у неколико реалних шанси за Спарту, пред сами крај утакмице.

3 thoughts on “Звезда побједила Спарту и у Прагу! ( 0:1 )

1. Сад је јасно што су Никића покушали да укључе у лажирани државни удар. Даниловић издао. Мандић сумњив. Све Лажне Србе до сада је бирао режим и сви су издали српске интересе, почев од непоменика Ноља.

2. НАТО ЗВЕЗДА ПОБЕДИЛА СРПСКУ СПАРТУ У ПОДГОРИЦИ, БЕЗ ИКАКВОГ ОТПОРА:)))