Звезда у финишу срушила Макаби

Кошаркаши Црвене звезде наставили су фантастичну серију победа пошто су и у Тел Авиву савладали Макаби са 71:67 (16:17, 17:17, 15:20, 23:13) у мечу 18. кола Евролиге. Црвено-бели сада имају скор од десет победа и осам пораза у елитном такмичењу.

Звезда је сјајном серијом 9:0 у последња четири минута дошла до тријумфа, а поново је човек одлуке био Огњен Кузмић, који је на крају меч завршио са осам поена и девет скокова.

Звезду је до победе предводио Стефан Јовић са 14 поена и шест асистенција, док је Дион Томпсон постигао 10, а занимљиво да су се у стрелце уписали сви, сем Огњена Добрића, који није улазио у игру. У екипи Макабија истакао се Ендрју Гаудолок са 19 поена, 13 је постигао Колтон Ајверсон, док је Сони Вимс постигао 12.

Звезди је ово 10. победа у Евролиги и сада се налази на деоби шестог места, док је Макаби 14. са шест тријумфа и 12 пораза.

Црвено-бели солидно су почели утакмицу у Тел Авиву и после пет узастопних поена капитена Луке Митровића водили су са 7:4.

Уследио је нешто лошији период игре Звезде, а Макаби је то искористио и серијом 7:0 дошао до вођства од 11:7.

Екипа Дејана Радоњића до истека 10 минута успела је да се врати и на прву паузу оде са пола коша заостатка – 17:16, иако је имала неколико прилика да стигне до преокрета.

Домаћин је одлично ушао у другу четвртину, Јогев Охајон је погодио тројку, потом је Ендрју Гаудлок погодио за два уз додатно слободно бацање, да би Виктор Рад одвео своју екипу на плус девет – 25:16.