Звезда се играла са Задром за 18-0

Кошаркаши Црвене звезде наставили су са сјајним играма и победама и у 18. колу регионалне АБА лиге.

124131324854bd734689662205413636_orig

Екипа Дејана Радоњића декласирала је Задар резултатом 93:66, па сада има савршених 18-0 на челу табеле.

Звезда је против Задра сав посао завршила сјајном игром у првој (25:7) и трећој четвртини (30:14). Црвено-бели су овим тријумфом математички обезбедили плеј-оф у АБА лиги осам кола пре краја.

Иако је Радоњић одмарао првог плејмејкера Маркуса Вилијамса, питање победника се практично ниједног тренутка није постаљало, а сјајну ролу одиграо је Чарлс Џенкинс који се очигледно враћа у препознатљиву форму.

Џенкинс је на крају имао 16 поена (7-11), 3 асистенције и индекс 20 за 17 минута. Бобан Марјановић додао је 15 поена и 9 скокова, 12 је убацио Калинић уз по 3 скока и асистенције, а по 8 су убацили Лазић, Блажич и Цирбес. На другој страни, 13 је убацио Бараћ, по 12 Флоренс и Иванов, а 10 Краљевић.

Сви играчи Звезде који су улазили уписали су се у стрелце. У наредном колу црвено-бели гостују у Подгорици против Будућности.