Zimonjić i Nestor u finalu Sidneja
1 min read
Nenad Zimonjić i Danijel Nestor plasirali su se u finale ATP turnira u Sidneju, pošto su savladali francuski dubl Žilijen Beneto – Eduar Rože-Vaslen sa 4:6, 7:6(5), 10:5.
Već u svom prvom nastupu nakon obnavljanja saradnje Zimonjić i Nestor će se boriti za titulu. Oni su u prvom setu propustili pet šansi za brejk, što je Francuzima i omogućilo da prvu dionicu riješe u svoju korist sa 6:4.
U drugom setu vođena je izjednačena borba koja je riješena tek u taj-brejku, ali je i to bilo dovoljno da se izbori treći set. Zimonjić i Nestor su tada već preuzeli dominaciju, bili su ubjedljivo bolji i na kraju su poslije jednog sata i 20 minuta borbe stigli do pobjede.
Njihovi protivnici u finalu biće Rohan Bopana i Aisam-Ul-Hak Kureši, koji su sa 6:1, 6:2 ubjedljivo savladali Lukaša Rosola i Žoaoa Souzu.