Земља кошарке срушила САД: Србија првак свијета у баскету 3×3

Баскеташи Србије освојили су титулу првака свијета у баскету 3×3 у Гвангџуу (Кина)!

Наши момци су у великом финалу савладали Сједињене Америчке Државе 21:16, а кош за побједу постигао је најбољи баскеташ планете Душан Домовић Булут, три минута прије истека времена!

Србија је на путу до друге титуле првака свијета савладала Италију 16:13, Нови Зеланд 20:17, Катар 21:16, Русију 21:14, Холандију 22:10, те Шпанију 17:13.

Екипа са новосадском Лимана Душан Домовић-Булут, Дејан Мајсторовић, Марко Ждеро и Марко Савић су освојили и премијерно издање СП 2012. године у Атини, док су прије двије године поражени од Катара у финалу у Москви.

„Изненађење, изненађење, вратили су се краљеви!“, поручио је јунак Домовић-Булут после побједе над САД, „Ми све делимо на једнаке дјелове, спонзоре, новац, славу, дјевојке, за то се шалим“.

Бронзану медаљу освојила је Словенија побједом над Шпанијом 17:16, док су нове шампионке Чехиње, које су добиле Украјину 21:11 у женском финалу и окончале четворогодишњу доминацију САД.