Зеленски „спреман“ за састанак са Путином

Зеленски и Путин; фото: i.obozrevatel.com
Председник Украјине Володимир Зеленски поново је понудио одржавање директних разговора председнику Русије Владимиру Путиину.
„Дипломатија ће почети када седнемо за преговарачки сто“, рекао је Зеленски новинарима у Кијеву.
Он је изјавио да је спреман за разговоре у било ком формату.
Зеленски је напоменуо да је спреман за директне разговоре већ две и по године и да ће се то десити чим Русија јавно каже да је, такође, спремна за то.
„Верујте ми, сваки пут узимамо у обзир те изјаве у медијима и на овај или онај начин затражимо од Русије да се тај састанак одржи у било ком формату“, нагласио је Зеленски, преноси Блиц.
Зеленски је раније изјавио да не искључује могућност састанка са Путином, који је нагласио да уколико то значи разговор о Донбасу, онда Кијев прво треба да разговара са властима самопроглашених република на истоку Украјине.
Министар спољних послова Русије Сергеј Лавров рекао је да је Москва спремна за посету Зеленског како би се разговарало о нормализовању односа, али да је неопходно да се Зеленски, уколико намерава да говори о питањима Донбаса, обрати Контактној групи за проналажење решења у Украјини, подсјећа ТАС.
Има ти мој Зеленко да пузећи дођеш до Путина и да га молиш да те не чупа за уши . Срам те било ПРАВОСЛАВНА НИШТАРИЈО .
Na Europu, ovu su ljigavuru prostrli. Kako bježe na luku MARIUPOLJ plačenici zapadni. Prvo krv da ti se pusti na 20 000 mrtvih u Donbasu, pa, onda, da, ližeš podove po Kremlju!