ИН4С

ИН4С портал

Због винобрана провјера компанија

1 min read

Основна државна тужилаштва у Подгорици и Бару провјеравају девет компанија за које се сумња да су користиле винобран у производима од мљевеног меса, саопштено је Побједи из Врховног државног тужилаштва.

cevapi1

Тужиоци провјеравају шест компанија из Подгорице, двије из Бара и једну из Бијелог Поља. ВДТ је 24. јануара покренуло истрагу о употреби винобрана у месу и месним производима у 39 продајних објеката у Подгорици, Тузима и на Цетињу. Тужиоцима је наложено да од Управе за инспекцијске послове прибаве документацију о резултатим истрагу о употреби винобрана у месу и месним производимау 39 продајних објеката у Подгорици, Тузима и на Цетињу, као и документацију о резултатима анализе Ветеринарске управе, којима је крајем прошле године утврђено присуство винобрана у производима од мљевеног меса.

„Основно државно тужилаштво у Подгорици је од Подручног органа за прекршаје тражило обавјештење о исходима прекршајних поступака против шест привредних друштава из Подгорице и једног из Бијелог Поља. Тражена обавјештења још нијесу достављена“, тврде у тужилаштву.

У Основном државном тужилаштву у Бару су формирана два предмета по пријавама надлежне управе.

„Крајем јануара издата је наредба Центру за екотоксиколошка испитивања ради утврђивања чињеницаза одлучивање у овом предмету. Налаз Центра још није достављен и извиђај је у току“, каже се у саопштењу тужилаштва.

Према извјештају који је Основно државно тужилаштво доставило ВДТ-у, записник о извршеном инспекцијском надзору и извјештај о предузетим мјерама још нијесу достављени том суду.

Ветеринарска инспекција је у новембру и децембру прошле године контролисала месаре у Подгорици, Тузима и на Цетињу и утврдила да су месни производи у 39 од 50 месара били позитивни на винобран.

Током ове године инспектори су узели 160 узорака у 74 објекта на цијелој територији државе, од којих су три била позитивна на винобран.

Казне за прекршиоце износе 5.000 евра за предузеће и 500 евра за одговорно лице.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *