„Захумље“: Пријаве на два литерарна конкурса од 19. јануара
1 min read
Захумље
Јавна установа (ЈУ) „Захумље“ и ове године, у оквиру Трибине „Свободијада“, објавиће два литерарна конкурса који су намијењени за основце и средњошколце.
У питању су V конкурс Фестивала „Мама је глагол од глагола радити“ и II конкурс „По мајци се познају јунаци“, а отворени ће бити од понедјељка, 19.јануара до 23. фебруара текуће године, до када заинтересовани могу слати своје литерарне радове.
Конкурс на тему „Мама је глагол од глагола радити“ намијењен је за ученике основних школа (од 1. до 9. разреда основних школа), а конкурс „По мајци се познају јунаци“за ученике средњих школа и гимназија из Црне Горе.
Број радова које један ученик може послати (поезија, проза) није ограничен.
Додјела награда ће се одржати у сали Захумља, 9. марта, понедјељак, са почетком у 12 сати, у оквиру пригодног програма посвећеног мајци о чему ће награђени ученици и њихови наставници, ментори и професори бити благовремено обавјештени.
Радове ученика са сљедећим подацима (име и презиме ученика, разред, школа, број телефона, адреса, име и презиме предметног наставника) слати искључиво на поштанску адресу:
ЈУ Захумље, V пролетерска, број 17, Никшић.
Напомена: Жири неће разматрати радове који не стигну у преедвиђеном року.







