(ВИДЕО) „Српски свијет“, гост проф др Дејан Мировић – У Вашингтонском споразуму нема Резолуције 1244
1 min read
„Мало је чудно што у новој влади Црне Горе, поред Фронта, нема ни демократа, што мени говори да неће бити баш стабилна“, рекао је у данашњем „Српском свијету“ проф. др Дејан Мировић, ванредни професор Међународног права на Правном факултету Универзитета у Приштини, измештеног у Косовску Митровицу.
Др Мировић сматра да је Миодраг Лекић, због дипломатског искуства, најбоље решење за шефа дипломатије, скептичан је према осталим предложени решењима, осим за доброг и квалитетног правника, познатог и у научним круговима – Владимира Лепосавића.
Наш саговорник је објаснио и зашто су безбедносне агенције, те министарства одбране и полиције интересантна за УРУ и у каквој је то корелацији са НАТО.
Говорећи о тренутној ситуацији у Црној Гори нагласио је да је здравствени систем у распаду, да Бар нема ни једног пулмолога, а да одлазећи режим није направио ни једну једину амбуланту, а камо ли нешто више. Социјално-економска ситуација није ништа боља, сматра гост „Српског свијета“.
Др Мировић је објаснио и шта би сматрао великим успехом нове владе, али и да ле је тзв. хоботница почела да се урушава.
Говорећи о почетку суђења злочинцима из ОВК у Хагу, гост „Српског свијета“ објашњава зашто је Тачи, раније „Косовски Џорџ Вашингтон“ пуштен низ воду, али не због злочина већ због Трампа. Наш сабеседник не верује ни у ову хашку правду, те сматра да Тачи неће добити адекватну казну. Пишући књигу и детаљно истражујући Бриселски и Вашингтонски споразум исцрпно и разложно објашљава зашто су оба на штету Срба, и сматра да, ако Тачи буде оптужен за ратне злочине, Србија би требало да изађе из Бриселског споразума.
Др Мировић је у „Српском свијету“ говорио и о томе шта Срби добијају уласком у ЕУ, зашто су Срби и Црногорци постали Русофоби, те говорио је и о српској имовини на КиМ, као и о устројству, животу и раду Приштинског универзитета измештеног у Косовску Митровицу који ради у тешким условима што не утиче на квалитет самих студија и знања који студенти носе на овог злосрећног универзитета.
Да су побједничке коалиције испоштовале план итерације који им је понуђен, Професор Лекић би био Министар спољних послова. То мјесто заслужује по свему и као експерт и као политичка персона.
Да је било правде и среће био би Предсједник Црне Горе а нама би друге птице пјевале.
Срећом појавио се у , можда последњи час, Професор Кривокапић и очекујемо да ће заједнички искуством и знањем помоћи грађанима Црне Горе да изађу из провалије у коју их је гурнуо ДПС