Вујошевић: Спреман сам да одем за бољитак клуба
1 min read
Тренер кошаркаша Партизана Душко Вујошевић рекао је данас да је спреман да напусти црно-беле, уколико ће то довести спонзоре и поправити изузетно тешку финансијску ситуацију у клубу.
„Постоји прича да спонзори неће да долазе све док сам ја тренер. Ако је тако, волео бих да се то каже јасно и гласно. Спреман сам да одем, чак и да радим за један евро, ако ће то донети бољитак, али тврдим да до тога неће доћи због политике која је заузета према клубу„, рекао је Вујошевић новинарима у хали Пионир на првом тренингу Партизана за нову сезону.
Он је додао да је један од разлога његовог останка у клубу то што капетан последњи напушта брод који тоне.
„Партизан је пао на ниске гране, десило се оно што сам годинама причао да ће се десити. Ја сам то причао да скренем пажњу како би заштитили институцију светских размера. Сви ти апели остали су без ођека, осим код навијача. Упозоравао сам на неједнак третман са највећим конкурентом, то сам објашњавао опредељењем људи на власти за тај други клуб„, реко је Вујошевић.
Према његовим речима, Партизан тренутно није у могућности да иде на титуле као свих претходних година.
„Партизан мора увек да има шампионски тим, овај то очигледно није. Ако већ то не може, онда бар млад тим, који ће створити нове велике играче. Прошла сезона је била изузетно тешка, без трофеја и знало се да ће доћи до распада екипе на крају сезоне. Неки су очекивали да ће до тога доћи усред сезоне, као што је отишао Ђорђе Гагић, али момци су показали морал и остали да се боре до последњег даха„, рекао је Вујошевић.