Вучић: Може другачије и боље да се управља земљом
1 min readПредседник СНС Александар Вучић рекао је да је време да се докаже да је могуће другачије и боље управљати земљом и вредније радити како би се сутра боље живело.
Пакет економских мера који је недавно донет, није ни леп, ни популаран пакет, рекао је Вучић, напомињујући да другог избора није било, јер је то једини спас било суочавање са чињеницама, предузимање болних резова и штедња на свим пољима.
„Да није било тих мера и коначног раскида са досадашњом праксом, за годину дана буквално бисмо имали аргентински сценарио у Србији – не би било више пара за војску и полицију, на улицама би био хаос и хајдучија, у апотекама не би било лекова, у болницама санитетског материјала, у школама ни професора, ни деце”, рекао је Вучић у ауторском тексту за најновиији број Информатора СНС.
„Да ли је то Србија какву желимо? Није и не може да буде. Не треба крити у колико смо тешкој ситуацији, и да је једини спас суочавање са чињеницама, предузимање болних резова и штедња на свим пољима”, рекао је Вучић.
Он је рекао да је СНС сведок свакодневних напада опозиције, која је, док је била на власти, опустошила земљу и због које Влада данас мора да доноси ове тешке мере, као и бесмислених анкета о томе да ли су грађани „за” или „против” мера Владе, као и критика „стручњака”, који су, у ТВ емисијама, одбацили мере и пре него што су донете, пре него што су уопште сазнали које су.
Лидер СНС је истакао да се пазило да нове мере не додирују приватни сектор, који је најздравији део друштва, већ да буду усмерене на недозвољени део потрошње.
„Пензионери ће, такође, остати нетакнути, као и људи који примају мање од 60.000 динара. Нове мере неће бити ни удар на средњу класу, како то злонамерни кажу, јер ће неко ко прима 70.000 динара минимално издвајати од своје плате. С друге стране, не може се рећи да онај ко прима 120.000 динара месечно припада средњој класи”, истакао је Вучић
PIse Miloan Glamocanin u Tabloidu listu protiv mafije ,kako u Srbiji funkcionise nazavisno sudstvo,vjerovatno tako i sve drugo jer sudstvo bi trebalo biti osnova i garant ispravnosti drzave i naravno vlasti.
Odbor za pravosuđe Narodne skupštine Srbije je većinom glasova predložio da se sve predlože kadije i izaberu u parlamentu, i zapečati sudbina građana. Visoki savet sudstva je dobio nekoliko novih članova, ali duh Snežane Malović, bivše ministarke, koja je zgazila srpsko pravosuđe i pravni sistem, sprovodeći naloge svoje tadašnje partije (Demokratske stranke) još je u Visokom savetu sudstva i srpskim sudovima i tužilaštvima.
Snežanu Malović, po odobrenju Aleksandra Vučića, i nakon 18 meseci od isteka njenog mandata, obezbeđuje 40 vojnih specijalaca! Ona stanuje u zakupljenoj vili, vozi se blinidranim vozilima! Umesto da je obezbeđuju u zatvoru u Požarevcu, zbog zla koja je nanela srpskom pravosuđu.
Kupleraj u tužilaštvu
Za četiri godine Visoki savet sudstva nije pokrenuo ni jedan discipliski postupak protiv sudija zbog kršenja zakona, nepoštovanja rokova, nemoralnog ponašanja i korupcije!
I ako je vraćeno nekoliko stotina sudija na posao, Visoki savet sudstva raspisao je konkurs za izbor još 42. sudija u apelacione sudove! Razmnožavanje kadija u Srbiji je poprimilo razmere epidemije, mada od 1. oktobra ove godine prestaju sa radom istražne sudije, koje će u sudovima zameniti sudije za prethodni postupak, koji više neće voditi istragu, već tužilaštvo.
Tužilačka istraga, u državi koja je u rasulu, ostavlja građane bez ikakve pravne sigurnosti. Budući da su ekstremno siromašni, građanima će, po koje ruka tužioca krene, imati pravo na advokata, koji će ih braniti po službenoj dužnosti. A njih određuje tužilac, koji vodi istragu, tako da je lako zamisliti kakva će biti uloga advokata u pretkrivičnom postupku.
Gospođa Malović, bivši državni sekretar Slobodan Homen i Miodrag Rakić, imali su sedmične sastanke u kafani ispod Avale, kojim je često prisustvovao i Aleksandar Vučić, i bivši predsednik Okružnog suda u Beogradu, danas advokat, na kojima su utvrđivali cenovnik usluga. Advokat je imao zadatak da kolegama koji su branili pritvorene građane saopšti koliko moraju da plate za puštanje na slobodu.
Bezbedonosne službe su snimile najmanje dvadeset Malovićkinih sastanaka. Ljubivoje Đorđević, tužilac Prvog osnovnog javnog tužilaštva i Tomislav Kilibarda, viši javni tužilac u Beogradu, morali su da sprovode naloge koje su dobijali od Malovićke, Homena i Rakića.
Ljubivoje Đorđević se, čuje se na snimku, pravdao jednom advokatu koji je branio čoveka koji je bio pritvoren za navodno kršenje embarga uvedenog od strane Ujedinjenih nacija Sudanu!
“…Nije ništa u mojoj moći, dok ne plati onoliko koliko je Sneška odrezala. Kad platite, ona će mi javiti i ja ću podneti zahtev da se on pusti na slobodu” – pravdao se Đorđević, koji, istine radi treba reći, lično, kao ni Tomislav Kilibarda, nije korumpiran, niti je primao novac. Ali, to ih ne amnestira od odgovornosti za zlo koje doživljavaju građani.
Tužilaštva su pravi kupleraji. Uglavnom su na tužilačke funkcije postavljane žene, sklone svakoj vrsti promiskuiteta.
Danas su tužilaštva u zgradama sudova, mada po zakonu, oni su stranka u postupku, i e mogu biti u sudskim prostorijama. Kako će tužilac u teskobnim kancelarijama omogućivati okrivljenom poverljiv razgovor sa braniocem!