ИН4С

ИН4С портал

(ФОТО) Вучић: Америчке санкције НИС-у одложене за 30 дана

1 min read

Александар Вучић, слика екрана РТС

Америчке санкције Нафтној индустрији Србије одложене су за 30 дана, објавио је председник Србије Александар Вучић.
„Добили смо додатних 30 дана за Нафтну индустрију Србије. Једна добра вест за грађане Србије“, написао је Вучић на друштвеним мрежама.

Председник Србије је, такође, објавио део дописа америчког Министарства финансија којим се санкције НИС-у одлажу до 28. марта.

Требало је да санкције ступе на снагу јутрос у шест часова.
Претходно је компанија НИС, уз подршку Владе Србије и Владе Мађарске, упутила захтев америчкој канцеларији за управљање имовином у иностранству (ОФАК) за продужење рока за примену санкција од 90 дана.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

46 thoughts on “(ФОТО) Вучић: Америчке санкције НИС-у одложене за 30 дана

  1. Србија се мора суочити са веома строгим санкцијама, које укључују обавезу да се рудни и нафтни ресурси који су повезани са Русијом потпуно уклоне из компаније НИС.

    86
    13
  2. Председник се бори на свим фронтовима — важан дипломатски успех

    56
    8
  3. Добра вест за српску економију — свака одложена санкција даје нам простор за маневар

    80
    8
  4. Odluka o odlaganju američkih sankcija NIS-u za 30 dana pokazuje koliko je predsednik Vučić sposoban da diplomatskim i političkim manevrima zaštiti ekonomske interese Srbije. Njegova upornost i pregovaračke veštine omogućavaju državi da dobije dodatno vreme za strateške odluke, izbegavajući nagle ekonomske udare koji bi mogli ugroziti stabilnost energetskog sektora. Ovakva postignuća nisu slučajna, već su rezultat njegove posvećenosti i istrajnosti u vođenju zemlje kroz složene geopolitičke izazove.

    86
    5
  5. Danas je trebalo da sankcije NIS u budu potvrđene a nisu odložene su na 30 dana na zadovoljstvo svih nas građana srbije.

    55
    2
  6. Odlična vest za Srbiju i njen ekonomski sektor! Predsednik Vučić se dokazao kao lider koji brine za narod i našu ekonomiju

    67
    3
  7. Ovo ipak pokazuje da SAD nije cilj da napravi dodatnu krizu kod nas, već da gledaju da nam pomognu, istovremeno štiteći sebe.

    63
    2

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *