Влада неће да Скупштина утиче на преговоре са ЕУ
1 min read
Влада и Демократска партија социјалиста (ДПС) сматрају да извршна власт треба да има потпуни монопол у процесу дефинисања преговарачких позиција Црне Горе, пишу Вијести.
Одбор за европске интеграције недавно је једногласно усвојио амандман на Предлог резолуције о процесу интеграција у Европску унију (ЕУ) којим су предвиђена већа овлашћења тог скупштинског тијела.
Одбор је предложио да то скупштинско тијело апсолутном већином доноси одлуке везане за преговарачке позиције и да би у случају његовог негативног мишљења Влада била дужна да у року од 30 дана достави нове.
Министарство вањских послова и европских интеграција (МВПЕИ) саопштило је да је информисало предлагаче резолуције да тај амандман нарушава подјелу улога у процесу преговора са ЕУ.
“Иако није укључен у предложени текст Резолуције о начину, квалитету и динамици процеса интеграција Црне Горе у Европску унију, сматрамо да амандман нарушава подјелу улога у процесу, а то је да Влада води процес, а парламент врши надзор”, саопштено је Вијестима из МВПЕИ.
Потпредсједник Одбора, посланик ДПС-а Јован Мартиновић казао је да тај амандман највјероватније неће стићи ни до пленума како би се о њему гласало.
Предсједник тог тијела Славен Радуновић из Демократског фронта (ДФ) то је раније најавио, ако радна група која је израдила тај документ не прихвати амандман.
Предлог резолуцију је сачинила Радна група у саставу Бранко Радуловић – ДФ, Миодраг Вуковић – ДПС, Александар Дамјановић – Социјалистичка народна партије и Дамир Шеховић – Социјалдемократска партија.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

