(ВИДЕО) Погледајте маестралну ролу Џокера против Хјустона: За само 27 минута постигао 29 поена, 16 скокова и 7 седам додавања

Никола Јокић, архива

Маестрални Никола Јокић водио је Денвер до још једне победе у НБА лиги! Српски ас, који слови за првог кандидата за МВП награду ове сезоне, није дозволио Нагетсима да се опусте против најслабије екипе Западне конференције, већ је с дабл-дабл учинком био најефикаснији актер у тријумфу над Хјустоном резултатом 128:99 (35:28, 34:21, 31:30, 28:20).

Није лако Денверу због свега што им се дешава, а то се пре свега односи на незгодну и тешку повреду „друге виолине“ Џамала Мареја, којем је страдало колено и за њега је сезона окончана пре времена.

У ноћи између петка и суботе Нагетси нису смели да допусте изненађење против Хјустона и успели су у тој намери због нове фантастичне партије српског центра Николе Јокића.

Ас рођен у Сомбору убацио био је по обичају лидер на паркету, што потврђује учинак од 29 поена, 16 скокова и седам асистенција. Свега три додавања недостајала су му за 16. трипл-дабл учинак ове сезоне.

Оно што је посебно фастинантно јесте чињеница да је Јокић овакав учинак остварио после свега 27 минута проведених у игри, па је тренер Мајкл Мелоун решио да га одмори, а Никола је с клупе у последњој четвртини уживао у тријумфу над „ракетама“, које је претходно уништио.

После Јокића најефикаснији у редовима Денвера био је Мајкл Портер Џуниор са 21 поеном, Грин је убацио 13, Бартон један мање.

Од српских кошаркаша у НБА лиги у ноћи између петка и суботе, Немања Бјелица је провео на паркету нешто мање од шест минута, и није се уписао у стрелце, имао је само асистенцију у поразу Мајамија од Минесоте резултатом 119:111.

Алексеј Покушевски пропустио је меч Оклахоме са Детроитом – 104:110, баш као и Бобан Марјановић, којег није било на паркету у поразу Даласа од Њујорка резултатом 117:109, пише Спутњик.