(ВИДЕО) Подгорички састав „Крајњи Сјевер“ објавио свој први сингл
1 min read
Крајњи Сјевер пјева о меланхоличној урбаној драми која се одвија под свјетлима уличних свјетиљки, а за нумеру „Град“ из самог састава кажу да би „одредница за управо објављени сингл могла бити нео-рок психоделични саундтрек за живот у сценографији бетона, временски одређен дедлајнима.“
Иначе, из групе коју чине Иван Андријашевић (клавијатуре и глас), Иван Мрдак (гитара и глас), Ђорђе Сулавер (бубањ и глас) и Драган Лучић (бас), истичу да музиком биљеже свијет око себе, те додају да је база на коју се ослањају у музичком изразу рокенрол, обогаћен нијансама великог броја жанрова насталих из њега.
Пјесму прати и спот, а ускоро ће бити „замијењен“ оним званичним. Фотографију за визуал првог сингла урадио је Иван Мандић.
Текст је написао Андријашевић, музику и аранжман потписује Крајњи Сјевер, а снимање и микс Стефан Пантовић у студију „Стиви“ у Спужу.
„Сада када смо се након неколико година постојања и компоновања коначно опробали у студију, нема разлога да се на сљедеће пјесме предуго чека. Наредна нумера би требало да се појави до краја љета”, закључују чланови подгоричког састава.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

