(ВИДЕО) Партизан надиграо Десну

Фудбалери Партизана су резултатом 1:0 победили Десну. Црно-бели су у првом припремном мечу победили Заглебје Лубин, резултатом 2:1, а у другом су поражени од Рубина из Казања са 5:2.

У трећем припремном мечу били су бољи од трећепласираног тима украјинског шампионата – Десне резултатом 1:0.

Прво полувреме није било претерано занимљиво пошто није било голова, а и јака киша је помало сметала играчима.

Десна је одабрала да се брани, играли су и мало оштрији фудбал и често правили фаулове на средини терена.

Покушавали су црно-бели да нападају када год су могли, али нису пробили бедем дефанзивне линије Десне.

Већ на старту другог четрдесетпетоминутног периода, Партизан је успео да поведе, када је Бајбек на асистенцију Лутовца постигао погодак.

Откако је Десна примила гол, кренули су да буду мало офанзивнији у својој игри, али када год би дошли до казненог простора ту би се њихова акција завршила, преноси Б92.

Могао је Партизан у још неколико наврата да постигне погодак, али нису успели у тој намери и савладали су украјинску екипу са 1:0 голом Бајбека у 55. минуту.