АБА лига: Звезда остварила 15. узастопну побједу (ВИДЕО)

Црвена Звезда је на гостовању у Лакташима успјела да тријумфује и самим тим оствари 15. узастопну побједу у АБА лиги.
ABA

15. узастопна побједа Звезде у АБА лиги

Ток читавог меча је био драматичан и пун преокрета играчки и резултатски од почетка до самог краја утакмице.

Прво полувријеме је било веома занимљиво и неизвјесно, уз чињеницу да је Игокеа имала чак 8 офанзивних скокова, и они су водили на полувремену резултатом 25:21.

Друго полувријеме почиње Звездином доминацијом и серијом од чак +10 поена предности коју ипак Звезда није успјела да одржи и Игокеа успијева да поведе на крају треће четвртине.

Последња четвртина је вјероватно најдраматичнија и до сада најзанимљивија за Црвену Звезду до сада у овој сезони у АБА лиги и она почиње по ко зна који пут серијом Звезде.

Међутим сјајна одбрана Игоке која је била на нивоу и њихови офанзивни скокови којих је било чак 16 у последњој четвртини су могли да наговијесте драматичну завршницу.

Ипак у редовима Црвене Звезде искусни Перпероглу и сјајни Регланд који је са 18 поена практично одржавао Црвену Звезду својом игром и ритмом који је био супериоран одводи Звезду до 15. узастопне побједе у АБА лиги.

Пред сам финиш утакмице су свирана неколика слободна бацања на обје стране, Звезда је преко Шиманића реализовала оба док је Игокеа прокоцкала шансу за повратак у утакмицу,  промашила слободна бацања и изгубила утакмицу.

Дворана је била прилично попуњена, а на трибинама је било познатих личности, међу њима и предсједник Републике Српске Милорад Додик.

Игокеа је промашила два шута за побједу и резултат на крају утакмице је био 79:77 у корист Црвене Звезде, која наставља поход ка врху Аба лиге после овог фантастичног гостовања у Лакташима.