Велики бод против Португала

Фудбалска репрезентација Србије ремијем у Лисабону започела је квалификације за Европско првенство, које ће се одржати наредне године. "Орлови" су на терену европског шампиона играли 1:1.
Srbija bod

Репрезентација Србије

Португалија – Србија 1:1 (1:1). Фудбалери Србије ремијем су почели квалификације за Европско првенство наредне године, пошто су као гости одиграли нијерешено са Португалијом. Тадић донио предност „орловима“ са бијеле тачке, изједначио евроголом Данило. Наредни меч Србија игра у јуну у Украјини.

Фудбалска репрезентација Србије ремијем у Лисабону започела је квалификације за Европско првенство, које ће се одржати наредне године. „Орлови“ су на терену европског шампиона играли 1:1.

Португалци у били бољи ривал, доминирали су у посједу лопте, имали и опасније прилике пред голом Дмитровића, али и Србија је имала своје шансе да можда направи и велики подвиг, преноси РТС.

После почетне иницијативе Португалије, Србија прва стиже до поготка. Руи Патрисио оборио је Мијата Гаћиновића у свом казненом простору, а судија Марчињак показао на бијелу тачку.

Сигуран извођач био је Душан Тадић, који на „Лужу“ носио капитенску траку око руке.

После гола „орлова“ Португалци су још снажније кренули ка голу противника. Имали су неколико прилика, а на голу Србије још једном се истакао голман Марко Дмитровић.

Кристијано Роналдо је морао ван игре већ у 30. минуту, када га је због повреде замијенио Пици.

Домаћин стиже до изједначења у 42. минуту. Данило је дуго вукао лопту, дошао у позицију за ударац и постигао прелеп погодак за изједначење у Лисабону.

У другом полувремену Португалци су нападали, док је Србија тражила прилику из контри и полуконтри.

Занимљив детаљ догодио се у 72. минуту. Судија Марчињак прво је досудио пенал за Португалију, због играња руком Рукавине, али је после консултације са помоћним судијом поништио своју одлуку и додијелио лопту Србији.

Финиш меча трајао је вјечно, а Португалци као да нису излазили из казненог простора Србије. Ипак, одбрана „орлова“, на челу са Миленковићеm, одољела је свим нападима домаћина, па је Србија освојила први бод у такмичењу.

Наредни меч „орлови“ играју као гости у Украјини, а тај сусрет на програму је седмог јуна.

У другом мечу Б групе Украјина је у самом финишу славила у Луксембургу 2:1.

Табела: Украјина 4, Луксембург 3, Португалија 2, Србија 1, Литванија 0.