IN4S

IN4S portal

Ukrajinska policija pretukla pogrešne demonstrante

kijev-ministarkaa

Kakva katastrofalna greška ukrajinske policije! Oni su nemilosrdno prebila putnike u jednom autobusu nadomak Kijeva, misleći da su antivladini aktivisti. A onda su, shvativši da biju „svoje“ pustili okrvavljene ljude da nastave put., prenose agencije.

Vozilo je zaustavljeno malo izvan Kijeva i u njega su uletjeli specijalci, tvrdi antivladin aktivista Dmitrij Belocerkovec. Uprkos tome što su ljudi vikali: „Mi smo na istoj strani kao i vi“, policija nije prestajala da ih bije.

Govoreći za ruski vebsajt „Novi region“, Belocerkovec je rekao da je autobus napadnut jer je registarska tablica bila iz zapadne Ukrajine, odakle su mnogi antivladini demonstranti došli. Kada su shvatili da su napravili veliku grešku, policajci su dozvolili okrvavljenim demonstrantima da nastave put.

Antivladini aktivisti su, inače, na ulicama Kijeva duže od dva mjeseca. A stanovnici iz istočne Ukrajine su, navodno, dovoženi autobusima i plaćani da podržavaju vladu.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Ukrajinska policija pretukla pogrešne demonstrante

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *