ИН4С

ИН4С портал

У Подгорици се отвара нова 2B телевизија

1 min read

Фото: Светигора

У Подгорици ће ускоро почети са радом нова телевизија 2B TV (Two b телевизија) која обећава много доброг информативног, забавног и дјечјег програма као и емисија које ће се бавити економским и друштвено- политичким темама.

Овим поводом гости у студију Радија ,,Светигора“ били су Борис Ђурашић директор телевизије, Ђорђије Андрић сценариста и глумац, познатији под надимком Жорж а јавности можда најпознатији по популарној емисији ,,Дневњак” и Никола Лалић организатор снимања.
Ђорђије Андрић каже да су на идеју да покрену један овакав медиј дошли посмартајући опште стање у Црној Гори у којој, како каже, има свега а нема ничега.

,,Стање има свега а нема ничега важи и за телевизијске програме у Црној Гори. Овдје недостаје много квалитетног програма и ми смо дошли да га стварамо“- каже Ђорђије.

После 30 година једнопартијског система, у Црној Гори први пут имамо смјену власти, чему је у великој мјери допринијела снага црногорске младости, мим странице, друштвене мреже и тај, омладини приступачни сатирични начин осликавања бурног времена у коме живимо.

“Мим странице, као и сви ми, дали смо изузетан допринос и били велика подршка народном бунту са оне исправне стране“- каже Ђорђије Андрић.

Ђорђије нам је говорио и о својим предизборним емисијама у којима је имао другачији приступ политичарима који слове за озбиљне личности, које је покушао представити као једне од нас, обичне људе, о литијама за одбрану вјере и светиња и својој личној борби за своју и будућност наше омладине. Он додаје да је сатира наша свакодневица и живот који тренутно живимо.

,,Да није било наших литија не би било ни 30. августа а ни 2. децембра, за када је најављено формирање нове Владе. Захваљујући Митрополиту Амфилохију и Митрополији црногорско-приморској која је заслужна што се на тим литијама никада није десио ни један инцидент, можемо да захвалимо што имамо слободу“- каже познати Жорж.

Рекавши да је сувише мали да анализира историјску личност Митрополита Амфилохија, Ђорђије додаје да би да није било њега све ово потрајало још много година.

,,Поставља се питање шта би и ко би од нас остао. Без Митрополита Амфилохија бисмо, можда, почели писати са десна на лијево и говорити арапски језик“- каже Жорж на свој сатиричан начин.
Открио  је радију Светигора да су већ почели снимање серијала ,,Четири Црногорца“ или Ц4 (као ц4 експлозив) који ће се бавити разним табу темама нашег друштва ако оне више и постоје.

,,Један од ликова из серијала је прави црнац из Камеруна а прва епизода серијала, која носи назин ,,Пао Мило“, биће наш поклон за дан формирања нове Владе“- каже Ђорђије Андрић.

Андрић нам открива и колико је, по његовом мишљењу, што се тиче црногорског друштва, истине у оној његовој реченици: ,,Нећеш ти ниђе“, која је ,,запалила“ регион. И да ли се то исто може рећи и у обрнутом случају: ,,Неће он ниђе“.

Није хтио да открије која тајна служба га је унајмила да покренете ,,Дневњак“ и гдје црпи све оне идеје.

Закључак је да није било тог сатиричног духа у нашем народу сигурно не би могли ни издржати све што нам се дешавало деценијама уназад.

Извор: Радио Светигора – Слободанка Грдинић

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

2 thoughts on “У Подгорици се отвара нова 2B телевизија

  1. У Подгорици ће ускоро почети са радом нова телевизија 2B TV (Two b телевизија) која обећава много доброг информативног, забавног и дјечјег програма као и емисија које ће се бавити економским и друштвено- политичким темама.
    Ако је Светигора свтионик будућој ТВ кући неби требало бити проблема,а кроз које је муке прошла Светигора као радио стница нетребада подсјећамо укидање лиценце пријетило се тражио се новац 25000ДМ све су радили да се тај радио не отоври у ствари затвори,опастало се зхављујући овим људима који тамо раде и наравно Мирополији ,који су радили и џабе али се истина ширила до овог стања данас
    Епархијски Управни Одбор Митрополије Црногорско-приморске донио је 25. фебруара 1998. године одлуку о оснивању Радија Светигора. Послије опсежних припрема, Радио је почео да емитује програм на Духове (7. јуна) исте године. Тога дана Патријарх Српски Павле благословио је рад радија, освештао је његове просторије и први се обратио слушаоцима.

    Радио је до Божића 1999. године емитовао тросатни експериментални програм, када је прешао на емитовање редовног шестосатног програма.

    Исте године, 24. марта, у навечерје празника’Преподобног Симеона Новог Богослова, по благослову Његовог Високопреосвештенства Митрополита црногорско-приморског Г. Амфилохија, Радио Светигора емитује двадесетчетворосатни програм. Од 1998. године до 27. децембра 2001. године програм је емитован на двије фреквенције.

    Од 2001. године Радио – Светигора почиње да емитује програм на тринаест фреквенција, тј. на читавој територији Црне Горе. У навечерје Ваведења Пресвете Богородице, 3. децембра 2004. године, Радио-Светигора почиње да емитује програм на интернету.

    Године 2005, у складу са новим законом, Радио Светигора је трансформисан у Друштво са ограниченом одговорношћу „Метрополитен медија“ – пословне јединица „Радио Светигора“ чији је оснивач Митрополија црногорско-приморска.

    Од оснивања Радија до октобра 1999. године главни уредник Радија био је Славко Живковић. Од тада до октобра 2002. главни уредник је био свештеник Гојко Перовић, а потом свештеник Јован Пламенац. Од септембра 2012. године главни и одговорни уредник је свештеник Никола Пејовић.

    Директор Радија од 2008. године до 2017. био је свештеник Предраг Шћепановић, а од фебруара 2017. свештеник Далибор Милаковић.
    Радио-репортажа „Крвава вечера у Заврху“, аутора Станка Бацковића, Специјална награда на Међународном фестивалу Радио-репортаже ИНТЕРФЕР, Сомбор 2003. године;
    Радио-репортажа „Жива жица“, аутора Зорана Гргуревића, Бронзана повеља „Лаза Костић“, ИНТЕРФЕР 2005. године;
    „Слика у ријечи“, интервју с Емиром Кустурицом, аутора Раденка Лацмановића, Прва годишња награда Удружења новинара Црне Горе за 2006. годину.
    Прву годишњу награду Удружења новинара Црне Горе за 2008. годину добио је за укупни новинарски рад Славко Живковић.
    Награду Удружења новинара Црне Горе (УНЦГ) за 2011. годину, за репортажу „Бошко Пушоњић“ добила је Весна Кривчевић. Бројним слушаоцима Радио Светигоре познат је рад ове новинарке, посебно њене репортаже о занимљивим догађајима и људима, од Јерусалима, Грчке, Италије, Косова и Метохије, Црне Горе… Репортажа „Миланко“ необична је прича о Миланку Стевановићу, хаџији – поклонику који је живот провео путујући од светиње до светиње, према највећој – ка Јерусалиму да никад не стигне до јерусалимских двери и који је задњих година до свог упокојења провео у Цетињском манастиру, Весна Кривчевић истанчаним сензибилитетом открива и ону невидљиву, трагалачку посвећеност људске душе. Подгорица, 21. јануар 2012

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *