ИН4С

ИН4С портал

Туристе из БиХ ни ниже цијене не могу привући у Хрватску и Црну Гору

1 min read
Навели су да су се туристи радије одлучивали за Турску, Грчку и Египат, те да је и у Хрватској и у Црној Гори ситуација идентична. Истакли су да је најбољи показатељ ових тврдњи приватни смјештај, који је, како истичу, полупразан.

Илустрација

На Хрватском и Црногорском приморју се жале да им је ова сезона много лошија од претходних, а по свему судећи и грађани БиХ се ове године одлучују за неке друге дестинације.

Вјероватно је један од разлога то што се људи радије опредијеле да у Бањалуци сједну у авион и оду у Турску, у Анталију, јер им до тамо треба сат и по времена авионом. Ове године из Бањалуке имају авион и за Атину, а лет траје сат и десет минута, тако да им је то можда једноставније„, казали су у туристичкој агенцији „Zepter Passport“ у Бањалуци.

Према њиховим ријечима, многи људи који су раније ишли у Хрватску или Црну Гору својим аутом, сада се одлуче да сједну у авион и да за нешто више од сат времена буду у Турској или Грчкој, преносе Независне новине.

Каква је сезона у Хрватској или Црној Гори, то не бисмо могли да процјењујемо, али оно што ми овдје видимо јесте да су путовања авионом на линијама које иду из Бањалуке заступљенија„, појаснили су у овој агенцији.

У туристичкој агенцији „City Travel“ из Сарајева казали су да је у односу на претходне године продаја аранжмана за Јадран у великом паду.

„Највише интереса има за љетовање у Турској, Египту и Тунису када је ријеч о дестинацијама с авио-превозом, а када говоримо о аутобуским аранжманима, онда је то Албанија„, казали су у овој агенцији.

У туристичкој агенцији „Sirius Travel“ из Сарајева истакли су да им хотелијери свакодневно шаљу снижене цијене, пишу Независне новине.

Једини показатељ мањег броја гостију у Хрватској и Црној Гори је што нам хотелијери сваки дан шаљу снижене цијене, што у пуној сезони није пракса„, казали су у овој агенцији.

Ипак, како додају, што се тиче грађана БиХ који путују на Хрватско или Црногорско приморје, према њиховим подацима, број је у просјеку исти као и прошле године.

Има малих промјена, али није нешто драстично. Такође, и интерес за Турску је негдје као и прошле године„, казали су у „Sirius Travel“.

Марко К. из Модриче казао је да су се он и супруга ове године одлучили да оду на љетовање у Турску.

У Бањалуци смо сјели у авион и отишли на љетовање у Анталију. То нам је било много једноставније него да се аутом возимо до Црне Горе или Хрватске и чекамо на граници при овако високим температурама и по неколико сати„, рекао је он, те додао да разлике у цијени између Турске и Хрватске нису драстичне.

Како каже, сљедеће године ће на љетовање у Грчку, јер из Бањалуке постоји и линија за Атину.

Дошло је вријеме када су људи превише заузети и изморени послом, тако да траже што једноставније начине путовања„, сматра он.

Како преносе медији, туристички радници у Црној Гори и Хрватској тврде да је стање на овим приморјима много горе него прошле године, те да сезони пријети колапс.

Навели су да су се туристи радије одлучивали за Турску, Грчку и Египат, те да је и у Хрватској и у Црној Гори ситуација идентична. Истакли су да је најбољи показатељ ових тврдњи приватни смјештај, који је, како истичу, полупразан.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

3 thoughts on “Туристе из БиХ ни ниже цијене не могу привући у Хрватску и Црну Гору

  1. turisti iz bih nece na „hrvatsko more“? ko to kaze taj ne zna. jer bosanci sviju fela kad odu u hrvatsku na more vrate se misleci da su samog boga za bradu drzali. kao da su dobili plemicke titule, tolika je to patnja

  2. Мана Хрватској је што је ушла у европску унију, па је њима све скупо као у ЕУ а плате им нису тако високе, све се то рефлектује на туризам, издатци су велики па им и цене морају бити високе.

    Слично је са Црном Гором, која је увела Евро и ти нема пуно простора за снижење цена јер су и трошкови већи.

    Грци и Турци су трговци по природи и паметнији су у том смислу од Хрвата који су у свађи са целим својим залеђем. Грци нас све братиме кад је интерес у питању и зато су колоне ка њима из Србије, Македоније, Бугарске па чак ево и Босне непрегледне. Плус што они и Турци могу да иду на квантитет јер им је обала огромна и исплати им се и за сићу да продају „Сунце и море“.

    Црна Гора би од Србије и Р. Српске могла да има одличну сигурицу на обострано задовољство, али ако Монтенегрини овако наставе све ће одбити.

  3. Braćo Srbi i sestre Srpkinje,ne hrlite na Grčke plaže koje nisu privatizovane već samo lezaljke gde za tri evra ceo dan ladite jajca a dame svoja izvajana duheta.I plus piće gratis.Nego idite u MN da vas deru „braća“i uče kako da se mičete ,mičete,mičete iz vodeee jer nije zdravo kupati se.Ili idite u lijepu p.m.hrvatsku te neka vas bacaju u more,pišu dobrodošlicu na haubama,kolju zbog frizure/izboden Nemac zbog frizure pre koji dan/.Ne idite u Grčku gde su plaže čiste,giros 2′,5e,prodavnice pune a cene kao kod kuće.Nego idite u MN da vam deca dobiju sracku od vode ili bajatog bureka ili pljeskavice.A u prodavnicama haos od cena i ljubaznih kasirki koje vam se od ljubaznosti/ili možda velike plate/vidi kako vam se nahebava majci i sve po spisku.
    Nema više/na žalost/Crne Gore,što bi rekao Matija prognani iz nje.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *