Тито: Британски човјек у Београду
1 min read
Зашто је Јосип Броз Тито деценијама био један од кључних партнера Лондона у вријеме Хладног рата? Како су британске владе, од Черчила до Тачер, градиле необично савезништво са комунистичком Југославијом, користећи краљевску дипломатију, тајне војне договоре и политички прагматизам?
У петак и суботу, 9. и 10. јануара, ИН4С ће објавити приказ обимног истраживачког текста британског историчара Ендрјуа Глина Харисона објављеног у јануарском издању познатог британског часописа „History Today“ који на основу архивске грађе открива мало познате детаље односа између Тита и Велике Британије – од ратних година и сукоба са Стаљином, преко сусрета са британском краљицом, до оружаних уговора и геополитичких калкулација Запада.
Читајте у наставцима: причу о Титу као стратешком адуту Запада и Југославији као кључном пољу хладноратовске игре великих сила.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:






Prkfesorka medjunarodnog prava Smilja Avramov je u britanskom arhivu poonasla podatak da je Josip Broz bio britanski agent od 1934.godine!
Bio dupli agent! Zato je njegov dosije u svim arhivima sveta NEDOSTUPAN!
A Drza ruski agent od 1937.g. Prag nkvd.
Могли сте данас на овај свети дан без Ћопавог. Довољно је зла нанио да му данас простор не поклања те.
„Ћопави“ те ослободио и из штале извадио наказо нацистичка балегарска. Без њега би био сапун у конц логору или заклан у Јасеновцу или би те нацистички поп Липовац јебо.
U pravu si imenjace, barem danas su mogli preskocit da ne pominju austugarskog kaplara i rotsildovog masoncica. Ima li glupljeg naroda na svijetu od nas Srba, svom dzelatu i dalje dizemo spomenike i cuvamo kuce cvijeca, ulice, trgove, vile…ocakvog poltronskog naroda ne postoji, glavni grad nazvati po zlikovcu iz zahvalnosti za Goli Otok i bombe 1945.