Станковић најавио резове по завршетку сезоне: Само најјачи остају, после дербија сам кући отишао погнуте главе

Дејан Станковић
Лоша игра и пораз у дербију отворили су очи Дејану Станковићу. Тренер Црвене звезде, кога је по показаним емоцијама несупех са Партизаном можда и највише заболео, каже да је после њега изашао још јачи. Најавио је да ће бити резова у тиму на крају сезоне, за сада само индиректно.
– Добио сам баш доста одговора после меча са Партизаном. Кристално јасно знам на кога могу да рачунам, на кога не, шта би требало да се уради. Клуб поштује своје играче и када се буде ставила тачка на ову сезону, крећемо у нове изазове. Полако се припремамо – истакао је Станковић.
Новинари су на конференцији тражили од Станковића да буде конкретнији, али им је он, културно, уз осмех давао дипломатске одговоре.
– Знам да вас интересује та следећа фаза везана за имена појачања. Не могу да причам конкретно о томе, јер су се прелазни рокови померили због короне. Са клубом сам на истој таласној дужини и што се тиче новајлија као и играча који би требало да остану и буду стуб Црвене звезде у будућности. Радићемо на томе да се направи права селекција, да изаберемо оне који могу да изнесу притисак Црвене звезде, њену величину, одговорност. Радимо на томе и то интензивно.
На питање да ли је дошло до засићења код неких играча који су дужи период у клубу, мистер није улазио у дубљу анализу.
– Морамо унутар клуба то да решимо, унутар свлачионице. Да бисмо то испоштовали, пред нама је да прво завршимо првенство и да онда кренемо да интензивно радимо на следећој години. То је за сада једини директан одговор на ово питање. Очекивали сте више, е па и ја сам пре неки дан у дербију – кроз осмех је рекао Станковић.
Добрим расположењем као да је хтео да покаже да је сварио прву горку пилулу у тренерској каријери.
Srezi sebe i odlazi, ISH !