ИН4С

ИН4С портал

Српско-руски центар Мајак организовао Округли сто: Утицај појединца на одбрану отаџбине у Руском Дому

1 min read

Фото: Српско руски центар Мајак

У Руском дому у Београду Српско-руски центар “Мајак” организовао је Округли сто на тему “Утицај појединца на одбрану отаџбине”, наводи се у саопштењу.

Модератор је био директор Српско-руског центра “Мајак” Владимир Пребирачевић а главни говорници су били пуковник Сретен Егерић и историчар Саша Адамовић и Ђорђе Јанковић који су свако из свог стручног угла покренули ову тему која треба да буде едукативног карактера и која је само почетак активности Српско-руског центра “Мајак” у сарадњи са Руским домом и Амбасадом Руске Федерације на реализацији активности пружања знања о великим људима и великим подвизима наших хероја из заједничке победничке историје.

На округлом столу активно учешће су узели и представници Амбасаде Руске Федерације предвођени Првим саветником и аташеом за културу Александром Конанихином, наводи се у саопштењу.

Георгије Енгелхардт је био наш домаћин и на јако добар и успешан начин смо отворили нашу сарадњу у овом формату.

Испред Ксорс-а Олга Литвина је представила херојска дела јунака из тврђаве Брест која је тема за посебан округли сто.

Округлом столу су присуствовали и представници других организација, Ксенија Радојичић из организације КОС из Чачка као и секретар председника СУБНОР-а Србије Станислав Рескушић.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *