Српски спорт: Лајовић изгубио од Федерера; Војводина испала!

У току су и реванш мечеви првог кола квалификација за фудбалску Лигу Европе, у којима српски клубови Црвена Звезда и Војводина, послије побједа код куће траже прилику да у утакмицама на страни обезбједе пролаз у наредно коло. Војоводина игра против словачког Ружомберока ( побједила у Новом Саду са 2:1, - у првој утакмици ), док Звезда гостује Флоријани на Малти ( у Београду је било 3:0 за црвено-беле ).

У овим тренуцима игра се неколико важних спортских утакмица у којима учествују српски такмичари. На Вимблдону је у току друго коло турнира, а један од занимљивијих мечева играју Швајцарац Роже Федерер и млади српски тенисер Душан Лајовић. За сада, Лајовић пружа фентастичан отпор фаворизованом Федереру, и послије првог сета резултат је 1:0 за Швајцарца, који је морао да игра тај-брејк, како би повео против Србина (7:6)!

У другом сету Лајовић је опет играо храбро и добро, али Федерер показује да је велики ас тениса. Овај дио игре Швајцарац добија са 6:3 и води са 2:0 у сетовима. И у трећем сету наш тенисер је био одличан, али је Федерер одиграо феноменално, и заиста, иако се ради о противнику нашег такмичара, било је уживање гледати игру овог умјетника са рекетом. На крају 3:0 за Швајцарца (7:6, 6:3, )

У току су и реванш мечеви првог кола квалификација за фудбалску Лигу Европе, у којима српски клубови Црвена Звезда и Војводина, послије побједа код куће траже прилику да у утакмицама на страни обезбједе пролаз у наредно коло. Војоводина игра против словачког Ружомберока ( побједила у Новом Саду са 2:1, – у првој утакмици ), док Звезда гостује Флоријани на Малти ( у Београду је било 3:0 за црвено-беле ).

Послије првог полувремена у Словачкој, резултат је 0:0. Грубим грешкама у одбрани, Војводина је у другом полувремну примила два гола и тако изгубила са 2:0, од, објективно, слабијег противника! Црвена Звезда своју утакмицу на Малти почиње у 20.30.

Трећи представник Србије, Младост из Лучана, као дебитант у европским утакмицама, елиминисана је у првом колу од азербејџанског Интера из Бакуа са два пораза ( 0:3 и 0:2 )