Srbiji pobjeda u Kadizu (2:1) i plasman u završnicu!

Mlada reprezentacija Srbije (igrači do 21 godine) odigrala je revanš utakmicu baraža za odlazak na Evropsko prvenstvo, koje se igra sljedeće godine u Češkoj. Protivnik Srbiji bili su mladi fudbaleri Španije, a prva utakmica baraža koja je odigrana prošle sedmice u Jagodini, završena je bez golova 0:0.
Revanš utakmica, odigrala se u Kadizu, i odlučila je o prolasku među osam najboljih mladih reprezentacija Evrope. Završnica u Češkoj 2015.g., pored toga što predstavlja takmičenje za titulu najboljeg evropskog fudbalskog podmlatka, ujedno je i kvalifikaciono takmičenje za odlazak na Olimpijske igre u Rio de Žaneiru i tamošnje fudbalsko nadmetanje.
Srbija je pobjedila sa 2:1, i priredila neočekivanu senzaciju! Poveli smo sa 1:0 autogolom Španaca u 32.minutu! U toku drugog poluvremena odbrana Srbije djelovala je sigurno, a Španci su bili bez rješenja u napadu.
U petominutnoj sudijskoj nadoknadi vremena viđena je prava drama. Španci su izjednačili 1:1 poslije velike nesmotrenosti naših, ali je ubrzo Srbija iskoristila prvi kontranapad i kaznila špansku otvorenu ofanzivu, za konačnih 2:1!