
Опасност од поплава у Србији и даље је велика, али је ситуација на терену боља него претходних дана.
Ниво воде у Обреновцу опао је за два метра у претходна 24 часа, јавља репортер РТС-а, док је водостај Саве код Шапца у благом паду.
Додатно су ојачани насипи на критичним мјестима, а на београдски аеродром синоћ је слетио и авион са првим дијелом помоћи УН.
До сада је потврђено 17 жртава, од тога 12 у Обреновцу, а евакуисано је 25.000 људи.
Генерално, стање у Србији је нешто боље него претходних дана, али надлежни упозоравају на опрез у наредних 48 сати.

По налогу министра унутрашњих послова Небојше Стефановића у Обреновцу је формиран Штаб за кризне ситуације који ће спроводити све потребне мере.
Послије велике битке која се водила са водом у Дрмну код Термоелектране „Костолац“ ситуација је стабилна.
Вода је под контролом и граде се нови превентивни насипи. Поједини мјештани се евакуисали.
Електрана ради пуним капацитетом, потвређено РТС-у. Енергетски систем земље стабилан, каже министар енергетике за РТС.

„Вода која је пријетила електрани је под контролом. Нема бојазни од поплављивања. Гради се још један превентивни насип“, каже за РТС руководилац оперативног тима Братислав Дикић.
У Шапцу и Сремској Митровици Сава је у опадању. Београд за сада издржава први плавни талас. Други управо улази из Хрватске.
Ситуација је данима тешка и у Смедеревској Паланци, која већ пет дана нема воду. Драматично је и у Крупњу, Параћину, Свилајнцу.

Градоначелник Београда Синиша Мали изјавио је да престоница потпуно спремно дочекује евентуални поплавни талас на Сави, за који се очекује да стигне.
„Сви бедеми у Београду су завршени, сада чекамо да ли ће Сава да порасте или опадне“, рекао је Мали за РТС и додао да ће се напунити и 50.000 додатних џакова са пијеском, да би се располагало сигурном резервом.
Градоначелник је додао да је снабдијевање струјом редовно, али отежано и додао да неће бити рестрикција.
„Сходно одлуци кризног штаба, Термоелектрана Никола Тесла се брани свим средствима и град Београд је обезбиједио 60.000 џакова који се возе ка ТЕНТ-у“, рекао је Мали.
Градоначелник Београда рекао је да су евакуисанима у прихватним центрима обезбијеђени телефони, а да људи који чекају на евакуацију користе мобилне телефоне спасилаца.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму: