Србија добила покон из Љубљане, Словенија побиједила Норвешку после преокрета

Изабраници Драгана Стојковића Пиксија могу ове вечери и на врх групе 4 у случају да савладају Шведску на Маракани. Тај посао им је сада знатно олакшан.

Норвешка је повела почетком другог дела поготком Ерлинга Халанда у 47. минуту, перспективни тим Словеније успео је да направи преокрет и тријумфује у наставку меча.

На 1:1 изједначио је Андраж Шпорар у 69. минуту, да би комплетан преокрет и победу Словенцима донео Бенџамин Шешко сјајним ударцем са 30 метара у 81. минуту, а голман Норвешке је реаговао веома неспретно.

Уколико Србија савлада Шведску, коло пре краја биће прва у групи (због боље гол-разлике) са 10 бодова колико има и Норвешка, али ће одлука о победнику групе пасти у Ослу у уторак 27. септембра.

Норвежани имају тренутно бољи међусобни скор због победе у Београду од 1:0 у првом колу, па нашем тиму само победа у Ослу гарантује прво место у Лиги нација.