Шпанија: Протест банкама на оригиналан начин

Генијалан вид отпора банкарском систему, долази нам данас из Шпаније. Пасивна окупација банкарских шалтера, избјегава било какав прекршај или кривинчно дјело, јер активисти стоје у реду, као и сви грађани.
Протест против банкарског сектора, изазван је лошом финансијском ситуацијом у земљи, па су банке постале већински власник некретнина.
Протест се састоји у следећем. Велики број активиста, стане у реду за шалтере, и кад дођу на ред ,,заспу“ инофрмационим питањима банкарске раднике, И тако редом, велики број активиста је био данас у банкама, те самим тим је дошло до правог колапса, чиме банке нису могле нормално да раде, али ни људи којима су бакарске услуге неопходне.
У Шпанији је од почетка кризе, на улицама завршило 400 000 људи. С друге стране скоро милион станова је празно.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

