Sigurna kriminalna kuća: Crna Gora plaća Šariću i Kaliću za kirije 310.000 evra

Država Crna Gora moraće da isplati najmanje 310.000 evra koje je prihodovala od rentiranja privremeno oduzete imovine Pljevljaka Duška Šarića i Rožajca Safeta Kalića.
To je samo jedan od osnova prema kojem će njih dvojica dobiti novac za odštetu nakon što su im izrečene oslobađajuće presude.
Vijeće Apelacionog suda oslobodilo je nedavno Pljevljake Duška Šarića i Jovicu Lončara, koji su bili optuženi da su u regularne finansijske tokove u Crnoj Gori ubacili oko 20 miliona evra nelegalno zarađenog novca.
Rožajac Safet Kalić podnio je u junu tri tužbe protiv države zbog štete koja je nastala na njegovoj imovini tokom trajanja sudskog postupka u kojem su on i članovi njegove familije oslobođeni optužbe za pranje novca.
Dok su trajali sudski postupci, naredbom crnogorskih sudova porodicama Šarić i Kalić privremeno je oduzeta vrijedna imovina zbog sumnji da je stečena nezakonito. Održavanje privremeno oduzete imovine palo je na teret Uprave za imovinu.
Država Crna Gora moraće da isplati najmanje 310.000 evra koje je prihodovala od rentiranja privremeno oduzete imovine Pljevljaka Duška Šarića i Rožajca Safeta Kalića.
Tako se ponasaju demokratske drzave,ako nije dokazana krivica placa se odsteta.
Sto se nekoga tice odakle njima pare?Kako rece ono Migo ,u centru zbivanjas je gradjanin,ada kako,i njegova privatnost nesmije biti povredjena,zato treba da snosi neko kosekvence!
Trebacemo da obesteteimo i Sindjelica za torturu kojoj je izlozen od strane advokata,njemu, ako nema, treba dodijeliti Boracku penziju,za zrtvu koju je podnio radi Montenegra.Poznavo sam, jednokg koji je krao grozdje pa ga Italijani zatvorili ,poslije rata dobio Boracku.
Nista se nama ne dogadja sto nije bilo,a nista ovo nije sto ce bit.
Da zivi DPS i demokratija koju uspostavise,neka jos vladaju sve drugo bi bila kazna,koji grijeh ide ovom teritorijom,i ovo je malo!