ИН4С

ИН4С портал

Шест држављана Црне Горе на Интерполовој потјерници

1 min read
Srbija, Interpol,ambasada

Интерпол

Интерполова Комисија за контролу међународних потјерница одлучила је прошле седмице да предсједника Атлас групе Душка Кнежевића скине са Интерполове црвене потјернице коју је за њим расписала Црна Гора. Тако се број црногорских држављана који се налазе на јавној потјерници смањио на шест. Број оних који се налазе на тајним потјерницама десетоструко је већи.

За шест црногорских држављана расписана је јавна црвена Интерполова потјерница. Према подацима са сајта те организације, на листи су Јовица Зиндовић, Драган Гајић, Ален Веловић, Дејан Шекуларац, Горан Милашиновић и Божидар Самарџић. Зиндовић, који је у јавности познат као бивши зет Дарка Шарића, осуђен је у три земље Хрватској, Црној Гори и Србији, пише Побједа.

Он је пред загребачким Општинским судом у одсуству неправоснажно осуђен због посједовања фалсификованих хрватских докумената.

Зиндовић (43) је, према писању тамошњих медија, током 2007. под лажним хрватским идентитетом боравио неколико пута у тој земљи и у више наврата долазио у просторије загребачке полиције у Петрињској гдје је подизао документе, а имао је двије пријављене адресе на подручју Загреба и Велике Горице.

Због убиства Луке Поповића 2013. године у Црној Гори је осуђен на 15 година затвора. Зиндовић је са осуђеником Иваном Вујовићем успио да побјегне чуварима бјелопољског затвора 7. октобра 2015. године.

Са фалсификованим документима опет је ухапшен у Београду 2017. године, приликом чега су у стану у ком борави пронађени аутоматска пушка, хеклер са пригушивачем, три пиштоља, пет панцира, 82.000 еура и пола килограма кокаина.

Због тог дјела је почетком ове године правоснажно осуђен на осам година затвора у Србији, а чека се на његово изручење Црној Гори због служења казне за убиство Поповића.

Новљанина Драгана Гајића потражује Босна и Херцеговина због кријумчарења дроге у тој земљи. Њему се након потписивања споразума о кривици у БиХ губи сваки траг до хапшења 2016. године у Црној Гори због крађе казана за ракију.

Након тога је из Тужилаштва БиХ најављено да ће тражити његово изручење.

Бјелопољац Дејан Шекуларац од 2011. године је на Интерполовој потјерници у Аргентини због покушаја кријумчарења дроге. Он се 2015. године предао црногорској полицији, након чега је требало да буде одлучено о његовом изручењу Аргентини или Србији.

Српска полиција Шекуларца потражује од 2009. године када је око двије тоне дроге заплијењено у међународној акцији “Балкански ратник на јахти ,,Мауи недалеко од Монтевидеа.

Неколико мјесеци након запљене по српској потјерници Секуларца је ухапсила полиција у Црној Гори. Са њим је тада ухапшен и Горан Соковић, оптужен да је уз Шарића један од организатора нарко-групе. Шекуларац у Србији није оптужен, али се против њега водила истрага и помиње се у оптужницама Тужилаштва за организовани криминал.

Он се 2017. године предао српској полицији и против њега се води истрага.

Кипар потражује Горана Милашиновића (38) који је у Црној Гори неправоснажно осуђен на четири године затвора због сумње да је средином марта 2012. године са Миланом Бркићем и Филипом Марјановићем опљачкао беранску филијалу Прве банке одакле је отуђено 161.036 еура.

На црвеној потјерници се налази и Никшићанин Божидар Самарџић који је у Црној Гори осуђен на 20 година затвора јер је 1999. године у Никшићу, заједно са Љ. З. покушао да убије више особа.

В. И. је том приликом задобио повреде које су узроковале његову смрт, док је К. Р. задобио тешке тјелесне повреде. Самарџић је ухапшен у Словенији 2018. након 19 година бјекства, али неће бити изручен нашој земљи, након што је случај, према словеначком закону, застарио.

Баранина Алена Веловића због оружане пљачке потражује Словачка.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thought on “Шест држављана Црне Горе на Интерполовој потјерници

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *