СДТ затражио од колега у БиХ: Радуловић да за ратни злочин одговара пред нашим судом
1 min read
Ранко Радуловић, фото: Вијести
Специјално државно тужилаштво затражило је од колега у Босни и Херцеговини уступање предмета против никшићког бизнисмена Ранка Радуловића, против којег је у тој држави подигнута оптужница за ратни злочин. Тамошње тужилаштво терети Радуловића за злочине против човјечности почињене током рата над бошњачким цивилним становништвом на подручjу Фоче и околине.
– Специjално државно тужилаштво остварило је комуникациjу са надлежним правосудним органима БиХ ради оцjене о испуњености услова за преузимање кривичног гоњења против Р.Р. – потврдили су „Дану“ из тог тужилаштва.
У вријеме рата деведесетих Радуловић је словио за једног од водећих бизнисмена на овим просторима. Босанскохерцеговачке власти су га оптужиле да је у том периоду вршио прогон цивилног становништва бошњачке националности и учествовао у нападу на цивилно становништво и насеља који је резултирао смрћу жртава.
Радуловићу се на терет ставља и да jе учествовао у узимању талаца, као и у противправном, самовољном и неоправданом уништавању имовине у великим размјерама.
– Судjеловао је у противзаконитом затварању цивила, помагао у присиљавању дjевоjака бошњачке националности на сексуални однос или с њим изjедначене сексуалне радње – силовање и починио више пута силовање више жртава – пише у оптужници Тужилаштва БиХ.
Ранко Радуловић се тренутно налази у ЗИКС-у због оптужбе да је формирао криминалну групу која је планирала убиство главног специјалног тужиоца Миливоја Катнића и неколико челних људи црногорске полициjе.
Законски рок у коме би Специjално виjеће Вишег суда у Подгорици коjим предсjедава судиjа Ана Вуковић требало да изрекне првостепену пресуду његовој криминалноj групи истиче средином децембра ове године.
Na slici lijevo Radulović vs Vilontijević tako nešto…. Treba korona da bude u Crnoj Gori do 2022 godine
Sam je ulazio u Grand kafe i samarao sve redom od Rocena pa nanize do obezbjedjenja
Ima onu stvar definitivno
Cidno i da su ga ostavili u zivotu Katnic i drustvo
Branov satničar ili SDB satničar
Sta radi sdt
Treba pitati Blagotu Mitrića za SDT iz razloga Brano Mićunović iz razloga kbc Podgorica
Za tri dana on izlazi na slobodu a ti katana i cadjenovicu svirajte drzite konferencije, pozovite i Dritana on je nesalomiv.
Katnić može da bude svedok u postupku protiv dps mafije u Crnoj Gori u zadnjih 30 do 40 godina