IN4S

IN4S portal

Sahranjena diva srpske i jugoslovenske kinematografije Milena Dravić

Diva srpske i jugoslovenske kinematografije Milena Dravić sahranjena je danas u Aleji zaslužnih građanja, u prisustvu velikog broja kolega, prijatelja i poštovalaca.
Milena Dravić

Milena Dravić

Diva srpske i jugoslovenske kinematografije Milena Dravić sahranjena je danas u Aleji zaslužnih građanja, u prisustvu velikog broja kolega, prijatelja i poštovalaca.

Prethodno je u Zvezdara teatru održana komemoracija na kojoj su o izuzetnom opusu Milene Dravić, njenoj neobičnoj harizmi, velikoj dobroti i talentu, autentičnosti i ljepoti govorili direktor Zvezdara teatra, dramski pisac i akademik Dušan Kovačević, glumci Jelisaveta Seka Sablić, Anica Dobra, Vojin Ćetković i Branka Petrić, filmski poslenik Radoslav Zelenović, reditelji Jagoš Marković, Dejan Mijač i Stefan Arsenijević, književnik i akademik Ljubomir Simović i direktor Jugoslovenske kinoteke Jugoslav Pantelić.

„Cio naš život je privikavanje na bol i kada pomislimo da smo jedan bol odbolijevali, pojavi se nov, koji nas ponovo razboli i mi se povijemo da nas manje ima i da nas manje boli i tako umanjeni i uplašeni, čekamo da bol prođe. Zato danas imamo snage samo za dvije reči: Zbogom Milena“, oprostio se tom prilikom Dušan Kovačević“.

Podjelite tekst putem:

1 thoughts on “Sahranjena diva srpske i jugoslovenske kinematografije Milena Dravić

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *