ИН4С

ИН4С портал

Руски дипломата: Вашингтон има циљ да потисне Русију с европског енергетског тржишта

фото: ЕПА ЕФЕ - Ш.С

Изјаве немачких политичара о спремности да одустану од увоза руског гаса потврђују да Берлин прати русофобне идеје Вашингтона, који је поставио задатак да потисне Русију с европског енергетског тржишта, изјавио је за Спутњик директор трећег департмана Министарства иностраних послова Русије Олег Тјапкин.

„Све гласније изјаве о спремности да се до краја 2023. године одустане од увоза руског гаса и да се Немачка и сада ‘сналази без руског гаса’ и да то има ‘гигантски’ значај (министар економије Немачке Роберт Хабек), то су све чињенице које говоре о томе да немачка политичка елита следи русофобне идеје САД“, рекао је Тјапкин.

Дипломата је објаснио да је Берлин још и у време Ангеле Меркел предузимао такве акције.

Немачка ће доживети економску кризу

Москва сматра да ће Берлин у потпуности одустати од увоза руског гаса у наредне две године, што ће довести до економске кризе у Немачкој, нагласио је Тјапкин.

„Потпуно одустајање Немачке од руског гаса у наредне две године је потпуно могуће. Што се тиче последица, оне су већ сада очигледне. У питању је прогресивна економска и енергетска криза у Немачкој, велики раст цена енергије, повлачење производње и инвестиција ван земље, као и смањење конкурентности немачке економије и куповне моћи становништва“, рекао је дипломата.

Он је навео да је према мишљењу министра економије Немачке Роберту Хабеку немачка економија у опасности због високих цена енергената.

Раније је немачки канцелар Олаф Шолц саопштио да ће први терминал за пријем течног природног гаса бити оперативан у јануару следеће године. Он наводи и да ће од краја 2023. године Немачка добити могућност да увози течни природни гас на четири локације: у лукама Вилхелмсхавен, Брунсбител, Штаде и Лубмин. Према његовим речима, то ће омогућити Немачкој да постане независна од испорука гаса из Русије.

Није црногорски ако није српски; илустрација: ИН4С
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *