IN4S

IN4S portal

Rusija doskočila Americi: Mijenja američke avionske delove ruskim

1 min read
Ministarstvo za trgovinu Rusije već je preduzelo mjere da strane komponente za avion MS-21 zameni domaćim proizvodima, saopštila je pres-služba Ministarstva.
avion MS-21

avion MS-21. Foto: Sputnjik

Ministarstvo za trgovinu Rusije već je preduzelo mjere da strane komponente za avion MS-21 zameni domaćim proizvodima, saopštila je pres-služba Ministarstva.

„Bilo je potrebno realizovati dodatne mjere kako bi se osigurao program pravljenja kompozitnog krila za serijsku proizvodnju MS-21. Rusija ima neophodnu proizvodnu snagu, kompetenciju i isporučioce“, naglasili su u Ministarstvu trgovine.

Uz finansijsku i organizacionu podršku Ministarstva, u Rusiji se uspostavlja cio lanac proizvodnje kompozicionih materijala u vojnoj i civilnoj sferi. Između ostalog, već nekoliko godina se aktivno radi sa „Rosatomom“ i drugim kompanijama iz te branše.

Ranije je ruski list „Komersant“ pisao da su američke sankcije protiv ruskih kompanija „Aerokompozit“ i „Tehnologija Romašin“ (deo korporacije „Rosteh“) dovele do prekida isporuka iz SAD i Japana materijala za „crno krilo“ aviona MS-21, piše list „Komersant“, pozivajući se na neimenovane izvore.

Kompanija „Rosteh“ je saopštila da je taj problem prenaduvan. Prema riječima predstavnika kompanije, postoje strani proizvođači komponenti, ali i domaća proizvodnja.

Podjelite tekst putem:

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *