Рукомет СП: Србија изгубила од Француске

Пред пуним трибинама Французи су успјели да на веома лаган начин и опуштенију игру стигну до побједе.

Репрезентација Србије је у другом колу Свјетског првенства изгубила од фаворизоване Француске.

Дворана: „Мерцедес Бенц арена”. Гледалаца: 12.000. Судије: Гјединг и Хансен (Данска). Седмерци: Србија 3 (3), Француска 5 (4). Искључења: Србија 8, Француска 4 минута.
СРБИЈА: Пушица 2, Воркапић, Орбовић 3, Вујић 1, Веркић (5 одбрана), Радивојевић 6 (1), Ненадић, Н. Илић, Мошић 4, В. Илић 3 (3), Николић, Кукић, Марсенић 2, Обрадовић, Цупара (седмерац).
ФРАНЦУСКА: Думолан, Ренмили 5, Лагарде 2, Мем 3, Жерар (11 одбрана), Мае 4 (1), Гребил 3, Енгосан 2, Абало 2, Сораиндо, Гигу 3, Л. Карабатић 1, Фабрегас 5, Клер, Дипанда, Порт 2.
Иако су изгубили од популарних „триколора“,репрезентација Србије се резултатски и игром држала и одржавала све до 22.минута.
Популарни орлови су чак и водили у 22.минуту (9:8) ипак тада долази до преокрета и Француска не дозвољава да испусти предност коју су стекли до самог краја утакмице.
Пред сам крај утакмице, Француска успијева да поведе са предношћу од +10 разлике и самим тим најави оно што ће убрзо услиједити.
Већих промјена резултата није било до краја утакмице и Французи су рутински привели утакмицу крају,резултат на крају утакмице је био 21:32 у корист Француске.