Роналдова два гола за реми против Аталанте

Стадион Јувентуса

Фудбалери Јувентуса и Аталанте одмерили су у суботу снаге у Торину у мечу 32. кола. Дуел је завршен без победника, резултатом 2:2.

Повела је Аталанта након свега 16 минута игре. Одлично је Гомез послао лопту у казнени простор Јувентуса, а тамо ју је дочекао Дуван Запата који сјајно шутира и тресе мрежу.

Није било опаснијих напада ни са једне стране све до 40. минута. Кристијано Роналдо је добро примио лопту на десетак метара од гола и главом је послао у мрежу, али је гол поништен због офсајда.

У 54. минуту, након што је Де Рон играо руком у шеснаестерцу, Кристијано Роналдо је мирно пенал претворио у гол за изједначење.

Одличан шут имао је Роналдо и у 71. минуту, али је одлично реаговао голман гостију. И да није гола не би било јер се Португалац нашао у офсајд позицији.

Стигао је у 81. минуту одговор Аталанте у виду гола Руслана Малиновског након сјајонг шута са ивице казненог простота.

Ту ипак није био крај. Јувентус је у 90. минуту добио још један пенал због играња Муријела руком, а и овога пута мрежу је са беле тачке затресао Роналдо.

Јувентус на првом месту, након два меча без победе, има 76 бодова. Аталанта остаје трећа са 67 бодова.

У наредном колу Јувентус гостује Сасуолу, а Аталанта дочекује Брешу.

Извор: Спортклуб