Rodić: Igra tužioca u službi politike
1 min read
Katnić, Stanković i Pažin
Saša Sinđelić idealan je pacijent za sve bezbjednosne službe, jer mu prijeti za vratom 21 godina zatvora po potjernici Hrvatske.
To je u podgoričkom Višem sudu kazao advokat Goran Rodić govoreći o svjedoku saradniku crnogorskog tužilaštva, a na ročištu za potvrđivanje optužnice u predmetu o navodnom pokušaju terorizma na dan parlamentarnih izbora 2016.
Branilac optuženog poslanika Milana Kneževića, ali i ostali advokati odbrane tražili su da se obustavi taj krivični postupak, navodeći da je optužnica neodrživa.
Istvoremeno, specijalni tužilac Saša Čađenović zahtijevao je od suda da potvrdi taj akt napisan na više od 120 strana, objašnjavajući da je sve potkrijepljeno dokazima – izjavi svjedoka saradnika Sinđelića, mjerama tajnog nadzora…
Sudija Dragoje Jović najavio je da će u zakonskom roku, najkasnije za 15 dana odlučiti o valjanosti optužnice.
Rodić je rekao da optužnica predstavlja recept za drastična kršenja prava na odbranu okrivljenih.
Advokat je rekao da su neki djelovi prikupljeni mjerama tajnog nadzora odavno dati medijima, kako bi se spinovala javnost.

„Okrivljenima je najdrastičnije kršena pretpostavka nevinosti. Postupak ima miris politike. Knežević se tereti da je postao pripadnik kriminalne organizacije koju su formirali Šišmakov i Popov, od početka 2016. godine… Ovakva tvrdnja je paušalna jer nema utemeljenja u dokazima. Kao primjer navodim da se u presudi po sporazumu o priznanju krivice Mirka Velimirovića, piše da je postao član kriminalne organizacije u oktobru 2016. U naredbi za proširenje istrage od 7. marta 2017. godine, pominju se političari Mandić i Knežević. Namjerno se trpaju u ovu priču jer imaju političku pozadinu. Niko Kneževića ne pominje da je postao pripadnik kriminalne organizacije, niti postoji papir koji bi na to ukazao. Konfuzija je opšta karakteristka optužnice. Tužilac zaključuje da samo zato što je otputovao sa Mandićem u Moskvu, da je pripadnik kriminalne organizacije. Nema dokaza tužilac ni za tvrdnje da je djelovao radi sprečavanja ulaska Crne Gore u NATO i da je planirao proglašenje izborne pobjede DF-a na oktobarskim parlamanetarnim izborima 2016. Ne postoji dokaz protiv njega da je htio nasilno da ruši vlast i uđe u Skupštinu Crne Gore”, kazao je Rodić.
Advokat je pitao i da li može doći do optuženja za krivično djelo – pripremanje djela protiv ustavnog uređenja Crne Gore, ako se sve zasniva isključivo na priči Sinđelića.
„Tužilac je sve bolji u mašti, da Kneževića optuži da je izradio planove za evakuaciju i ekstrakciju članova kriminalne organizacije. Sinđelić je idealni pacijent za sve bezbjednosne službe, jer mu prijeti za vratom 21 godina zatvora, jer je Republika Hrvatska raspisala potjernicu 2012. godine. Predlažem vijeću da optužnicu protiv Kneževića odbaci i obustavi krivični postupak”, rekao je Rodić.
A viđ na sliku tijeh mudrijeh crnogorskijeh glava liše dps domazetovića pažina najmudrijeg dps domazetovica
Rezultati dosadašnje istrage nedvosmisleno upućuju da će veoma uvaženi i visoko moralni Specijalni državni tužilac podići optužbu protiv sebe samoga i da će izdati naredbu za privođenje istog.
„KOMLENE“,ZATARSKA POTURICO POKRI SE UDBAŠKIM UŠIMA I UZMI TERAPIJU ZA ZABORAV!SVE DOK OVAKI KAO TI PRESUĐUJU UNAPRIJED SVIMA KOJI DRUGAČIJE MISLE I VJERUJU NAMA NEMA SVJETLOSTI U BALKANSKOJ KRČMI!U TVOM SLUČAJU SAMO NEMA SUMNJE DA SI UDBAŠKA TRANJA!
Komlene ne balavi miran.
Jeli ovo informativni portal ili bilten za advokate odbrane? Mogli bi nas informisati šta piše u optužnici, odavno je postala javna.
Ovo je smijurija.