ИН4С

ИН4С портал

Ријеч Србин на санскриту значи непокоран!

1 min read
Kада је владика Николај на Свјетској конференцији мира у Америци упитао представника Индије: "Шта на санскриту значи ријеч Србин, Индијац му је одговорио- непокоран.

Владика Николај

Kада је владика Николај на Свјетској конференцији мира у Америци упитао представника Индије: „Шта на санскриту значи ријеч Србин, Индијац му је одговорио- непокоран.

(Фејсбук страница, Дух старих Срба)

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

14 thoughts on “Ријеч Србин на санскриту значи непокоран!

  1. Неки учени најчешће кажу да Србин на Санскритском значи род, веза, повезаност и да су се тако називали најбољи ратници и елита…

  2. Naravno da smo mi Srbi nebeski narod.Jedino se mi drzimo istinskog apostolskog predanja i svete liturgije.Neka sv.Nikolaj moli za nas.Slava mu!

  3. Иначе, за оне кои незнају, САНСКРИТ је језик кои има документовану историју од око 3.500 година и класичан је језик Индије и Непала! САНСКРИТ има 48 гласова и најсличнији је СРБСКОМ језику од свих језика на свијету!
    А када смо већ код тога, да кажем још и то да је Србска историчарка, Бранислава Божиновић доказала кроз свој дугогодишњи истраживачки рад
    да је СРБСКИ ЈЕЗИК, најстарији језик на свијету!!
    Молила бих ИН4С да објаве понешто од њених истраживачких открића!!!
    Додала бих још једну старосрбску изреку , коју ни ја сама до скора нијесам схватала значајном, а то је:
    КО ПИШЕ ЋИРИЛИЦОМ, ЊЕГА И БОГ ЧУВА!!!
    Или још једна али вриједна: СРБИ СУ НЕБЕСКИ НАРОД! У шта не сумљам зато што имамо: Најстарију историју, Најстарије писмо и Најчистију вјеру!!!
    Ко у то сумља, тешко њему!!!

    6
    3
    1. Moračanko, ja nikad nisam ni sumnjao u vezu Sanskrita i Srba, ali sad debelo sumLJam.

      „Или још једна али вриједна: СРБИ СУ НЕБЕСКИ НАРОД! У шта не сумљам зато што имамо: Најстарију историју, Најстарије писмо и Најчистију вјеру!!!
      Ко у то сумља, тешко њему!!!“

      3
      1
        1. Ovo nije stamparska greska nego regionalni varijetet jezika, a ja sam studirala jezik i u mom gradu se tako navodno nepravilno i kaye.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *