Реми фудбалера Србије у Кореји

"Орлови" су повели голом Адема Љајића након сјајне асистенције Сергеја Милинковић-Савића у 59. минуту, али само три минута касније домаћин поравнава голом Коа после сумњивог пенала. В.д. селектора Младен Крстајић је доста експериментисао тактички и играчки у Улсану, где је Србина одиграла солидан меч, имала неколико добрих шанси за победу, али је на крају дебитант на голу Марко Дмитровић био јунак утакмице.

Фудбалери Србије ремизирали су са Јужном Корејом 1:1 (0:0), на гостовању у Улсану, на крају јесење турнеје по Азији.

Јужна Кореја – Србија 1:1 (0:0)
Ко 62 – Љајић 59
Стадион Улсан Мунсу

Ј. Кореја: Чо – Чои, Јанг, Ј. Ким, М. Ким – Квон (М. Ли 80′), Ко (К. Ли 70′), Ки (Ђу 86′), Јунг – Ј. Ли (Јеом 81′), Сон
Србија: Стојковић (Дмитровић 46′) – Обрадовић, Вуковић, Ивановић (Вељковић 68′), Рукавина (Аксентијевић 90+2′) – Грујић, Максимовић – Љајић, Живковић (Радоњић 81′), Милинковић-Савић (Гаћиновић 74′) – Пријовић

„Орлови“ су повели голом Адема Љајића након сјајне асистенције Сергеја Милинковић-Савића у 59. минуту, али само три минута касније домаћин поравнава голом Коа после сумњивог пенала. В.д. селектора Младен Крстајић је доста експериментисао тактички и играчки у Улсану, где је Србина одиграла солидан меч, имала неколико добрих шанси за победу, али је на крају дебитант на голу Марко Дмитровић био јунак утакмице.

Крстајић је меч почео у формацији 4-2-3-1 са четворицом момака из генерације која је била омладински првак света 2015. – Максимовић, Грујић, Милинковић-Савић и Живковић су били иза најистуренијег Пријовића, који је одлично сарађивао са крилним нападачима.

„Орлови“ су били опаснији ривал у првих 15 минута меча, али нису успели конкретно да запрете голу ривала. Кореја је потом преузела иницијативу, до краја полувремена су домаћини два пута имали шансу, оба пута преко нападача Тотенхема Хеонг-мин Сона, али је оба пута добро реаговао Стојковић. У међувремену, најбољу шансу за Србију имао је Адем Љајић из слободног ударца са ивице казненог простора, али је његов шут под пречку зауставио голман Кореје.

У другом полувремену су уследиле измене на обе стране, да би након 15 мирних минута Србија повела у 59. минуту. После комбнације Живковића и Пријовића на десној страни, лопту испред казненог добија Милинковић-Савић, а он у свом стилу из дреса Лација проиграва у казненог Љајића који постиже други гол у Азији (0:1). Међутим, само два минута касније Кореја добија фаул, помало престрого је судија из Кине свирао казнени ударац након што је Вуковић благо одгурнуо Џа-чеол Коа, који узима лопту и тресе мрежу Србије (1:1).

Бесни због ове одлуке „Орлови“ су кренули у јак пресинг, неколико пута су озбиљно намучили одбрани Кореје, посебно Љајић и Живковић, али обојица лопту шаљу поред гола. У завшници меча Кореја је доминирала, у главној улози је био сјајни Сон, тукао је са свих страна, како је знао и умео, али је између статива фантастичан деби имао Дмитровић који је са четири одбране у низу фрустрирао звезду Тотенхема.

У тиму није било Александра Коларова, Немање Матића, Душана Тадића, Душка Тошића и Филипа Костића којима је Крстајић дозволио раније да се врате у клубове због напорне сезоне. Меч је обележио и капитен Бранислав Ивановић који наступио јубиларни 100. пут за репрезентацију Србије. Председник ФСС Славиша Кокеза му је уручио дрес и цвеће.

Следи неколико месеци репрезентативне паузе, у међувремену ће Србија 1. децембра у Москви добити ривале у групној фази Светског првенства које је на програму наредног лета, а прве тест мечеве у 2018. „Орлови“ ће играти током марта месеца.