ИН4С

ИН4С портал

Расписан тендер за израду идејног пројекта за дионицу ауто-пута од Толоша до Вирпазара

1 min read

Борис Пејовић

Из Монтепута д.о.о. саопштено је да је расписан тендер за израду идејног пројекта за нову дионицу ауто-пута Бар-Бољаре, на траси Толоши-Вирпазар, укупне дужине 41,5 километара.

“Процијењена вриједност израде идејног пројекта је 4.100.000 евра без ПДВ-а, док је рок за израду 14 мјесеци од дана закључења уговора”, навели су у саопштењу.

Ријеч је о, како су казали, важној фази развоја црногорске саобраћајне инфраструктуре, која ће додатно унаприједити повезаност централног и јужног региона.

“Заинтересовани понуђачи могу преузети тендерску документацију путем званичне платформе за јавне набавке цејн.гов.ме.”, наводи се у саопштењу.

Како су појаснили, планирана дионица од Толоша до Вирпазара обухвата изградњу више значајних објеката, укључујући петље Фармаци, Ријека Црнојевића и Вирпазар, као и неколико тунела и мостова који ће омогућити оптимално уклапање трасе у захтијеван терен.

“Израдом овог идејног пројекта биће комплетирани идејни пројекти за све дионице ауто-пута Бар-Бољаре”, закључује се у саопштењу.

монтепут
Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

1 thoughts on “Расписан тендер за израду идејног пројекта за дионицу ауто-пута од Толоша до Вирпазара

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *