ИН4С

ИН4С портал

Радници Вектра Боке: Судски извршитељи продавали имовину незаконито, подносимо тужбу

1 min read

Радници бивше Вектра Боке и НВО Удружење радника те компаније саопштили су да су њихове раније тврдње о незаконитим радњама судских извршитеља сада потврђене, те најавили тужбу ради повраћаја имовине и накнаде штете.

Како наводе, купац хотела Игало и радници, као повјериоци, нашли су се у ситуацији да и поред продаје имовине нијесу наплаћени, јер се купац још није могао укњижити због, како тврде, „преваре судских извршитеља и непоштовања закона“.

Ово се наводи у саопштењу које је послало овлашћено лице дијела радника као повјерилаца и НВО Удружење радника Вектра Бока Ђорђе Рајак.

Посебно се помиње судски извршитељ Јасминка Бајовић, за коју тврде да је „продавала туђу имовину по сваку цијену, не поштујући законске процедуре, уз подршку појединаца са личним интересима“. Додају да су плацеви и хотел Игало продати „у бесцјење“, док су камате обрачунаване „по методама које никоме нијесу биле познате“.

„Радници су требали бити први на наплати, а нијесу добили ни цент, иако се тврдило да се имовина продаје управо због радника“, наводи се у саопштењу.

Удружење тврди да постоји „спрега између појединих судских извршитеља, адвоката, лажног синдикалног представника и његових сарадника“, те да су фалсификовани потписи радника, чиме су у заблуду доведене државне институције, међу којима Привредни суд, Министарство туризма, Министарство рада и социјалног старања и Савјет за приватизацију.

Радници захтијевају да се:

-пониште сви купопродајни уговори имовине Вектра Боке продати преко извршитеља,
-укине одлука Привредног суда о неуводењу другог стечаја, за коју тврде да је донијета на основу фалсификованих радњи,
-сви актери изведу пред лице правде.
„Једини начин да се ријеше и радници и купац јесте тужба против оба извршитеља. Подржавамо купца да му се врате средства, јер је и он преварен“, поручује Удружење радника.

Они тврде и да „поједини бивши предсједници судова и моћници врше притисак на суд у Котору да поништи одлуку Основног суда Херцег Нови“, те најављују да ће о свему обавијестити Специјално државно тужилаштво.

Радници Вектра Боке истичу да неће одустати од својих права из радног односа, колективног и купопродајног уговора, те очекују подршку Владе и ресорних министарстава.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Слични текстови

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *