ИН4С

ИН4С портал

Путин жели заједничке центре за војну обуку с Бјелорусијом

Фото: Принтскрин Спутњик

Руски предсједник Владимир Путин затражио је од своје владе да преговара о формирању заједничких центара за војну обуку са Бјелорусијом, својим сусједом и савезником у подршци офанзиви против Украјине, преноси Н1.

У указу је Путин је задужио своје министре одбране и спољних послова да преговарају са Минском о формирању тих центара. У указу нема додатних података.

Бјелорусија, која је савезница Русије, служила је као позадинска база за руске трупе у њиховој офанзиви против Украјине, која је почела 24. фебруара прошле године, али се бјелоруска војска до сада чувала да не иде у борбе на украјинској територији.

Средином октобра Бјелорусија и Русија објавиле су формирање заједничких војних снага, које према Минску имају чисто „дефанзиван“ карактер.

Двије земље стално одржавају опсежне војне вјежбе што потхрањује спекулације да би бјелоруска војска могла такође да се укључи у напад на Украјину, наводи агенција Франс прес.

Подјелите текст путем:



Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:

     

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *