Путин: САД годинама спроводе агресивну и ригидну политику
Руски предсједник Владимир Путин оцијенио је данас да Сједињене Америчке Државе годинама спроводе најагресивнију и најригиднију политику у циљу заштите сопствених интереса, како то схвата америчка администрација.
Он је поручо да је Русија, ипак, и даље спремна за дијалог са Сједињеним Америчким Државама, што је најбољи начин да се постигне узајамно разумијевање.
„Немам разлога да вјерујем да амерички предсједник не жели да разговара са руским предсједником, али на крају крајева, он је слободан да тако поступи“, казао је Путин у у интервјуу француској телевизији ТФ1.
„Увијек сам спреман за дијалог и мислим да је то најбољи начин да се поставе мостови“, истакао је шеф руске државе, наводећи да је са америчким предсједником Бараком Обамом до сада повремено разговарао телефоном.
Путин је, како преноси Танјуг, указао на изузетно агресивне акције Вашингтона у међународној арени.
Није тајна, навео је он, да управо САД годинама спроводе „најагресивнију, најригиднију политику у циљу заштите сопствених интереса, како то схвата америчка администрација“.