Престолонаследник честитао Дан државности и крсну славу Републике Српске
1 min read
Његово Kраљевско Височанство Престолонаследник Александар честитао грађанима и Влади Републике Српске предстојећи Дан државности и Kрсну славу – Светог првомученика и архиђакона Стефана.
„Влади и свим грађанима Републике Српске од срца честитам Дан државности Републике Српске и Kрсну славу.
Дрина никада није била и никада неће бити граница, јер када постоје љубав, поштовање и нераскидиве везе, границе никада не може ни бити. Стога упућујем најтоплије и најискреније поздраве нашој браћи и сестрама у Републици Српској. И у најтежим временима увек сте били чврсти у чувању и очувању српског идентитета и традиције и поштовању вековних завета наших предака, да негујемо и бранимо слободу, част и достојанство као једно од највећих блага нашег народа.
Ја лично осећам дубоку и чврсту повезаност са Републиком Српском и нашим народом у њој. Ви никада нисте заборавили да се мој прадеда, Њ.В. Kраљ Петар I, борио као обичан војник у устанку српског народа против отоманске окупације у 19. веку. Сећање на то се негује и данас, а преносиће се и на будуће генерације. Његови храбри ратни другови и он следили су идеале слободе који су уткани у самој сржи нашег народа, а ти идеали су темељ на коме и данас стоје и Република Српска и Србија.
Свим грађанима Републике Српске желим добро здравље, сигурност, сваку срећу и благостање у личном животу. Желим Републици Српској успех и напредак“, рекао је Њ.K.В. Престолонаследник Александар.

Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:


Jel na srpskom cestitao?
Nema potrebe za sprdnjom, on je ipak prestolonasljednik, a srpski govori dosta dobro s obzirom da im je bio zabranjen povratak u Jugoslaviju. Pitas li se zasto, da nije mozda kralj Petar saradjivao sa Nijemcima?
Prestolonasljednik ?
Koje drževe ?
Ja mislim Jugoslavije ( ako se ne varam) a te države odavno nema ( e, to se ne varam).
Prestolonasljednik, državljanin Britanije koja je toliko zla načinila Srbima a čija je fela sva izmiješana sa Englezima.
@ Alex
“ Jel na srpskom cestitao? “
Jeste, na čistom srpskom. Počeo je ovako: SRBI, JA VASA KRALA ……….