Представа „Народни посланик” у уторак у Никшићком позоришту
1 min read
Представа „Народни посланик”, копродукцијски пројекат Никшићког позоришта и Центра за културу Пљевља, биће изведена на сцени Никшићког позоришта у уторак, 10. фебруара, са почетком у 20 сати.
Како је наведено, представу је по тексту Бранислава Нушића адаптирао и режирао Горан Булајић, сценографију, дизајн плаката и фотографија је урадила Анка Гардашевић, а костиме Оливера Ераковић.
У глумачкој подјели су: Стеван Вуковић, Марија Ђурић, Маша Божовић, Никола Васиљевић, Ања Дрљевић, Матија Мемедовић, Бобан Чворовић, Милица Кекић, Павле Богојевић, Јован Кривокапић, Велизар Касалица и Небојша Вулановић.
„Представа “Народни посланик” је премијерно изведена 28. септембра 2022. године, а чињеница да се налази већ пету годину на репертоару Никшићког позоришта и да је остварила велики број гостовања у Црној Гори и региону, говори о њеној трајној умјетничкој вриједности, снажној вези са публиком, као и о актуелности тема које обрађује. За улогу Јеврема Прокића у представи, глумац Никшићког позоришта Стеван Вуковић добио је Награду за најбољег глумца на 28. Фестивалу малих сцена и монодраме у Источном Сарајеву и Награду за глумачко остварење вечери на 40. Фестивалу “Нушићеви дани” у Смедереву“, наводи се у саопштењу.
Након извођења у Никшићу, “Народни посланик” гостоваће 11. фебруара у Дому културе “Јевто Дедијер” у Билећи, а наредног дана у Центру за културу Жабљак.
Улазнице за играње у Никшићу су у продаји по цијени од 5 евра и могу се купити на билетарници Никшићког позоришта и онлајн, путем сајта: niksickopozoriste.me.
Придружите нам се на Вајберу и Телеграму:







