Послије Њемаца, пали и Турци, у савршена Звездина 24 часа!

Кошаркаши Црвене звезде одиграли су фантастичну утакмицу и савладали Ефес резултатом 100:81 у 11. колу Евролиге. Евролига – 11. коло: Црвена звезда – Анадолу Ефес 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19) хала: Александар Николић број гледалаца: 6.000 судије: Хуан Карлос Гарсија Гонсалес, Јоанис Фуфис, Роберт Виклицкиј најбољи стрелци: Фелдин 29, Рочести 11, Дангубић 10, Добрић 10 – Данстон 16, Драгић 14, Штимац 12, Адамс 12
Кошаркаши Црвене звезде одиграли су фантастичну утакмицу и савладали Ефес резултатом 100:81 у 11. колу Евролиге.
Евролига – 11. коло:
Црвена звезда – Анадолу Ефес 100:81 (29:23, 21:21, 24:18, 26:19)
хала: Александар Николић
број гледалаца: 6.000
судије: Хуан Карлос Гарсија Гонсалес, Јоанис Фуфис, Роберт Виклицкиј
најбољи стрелци: Фелдин 29, Рочести 11, Дангубић 10, Добрић 10 – Данстон 16, Драгић 14, Штимац 12, Адамс 12
’Црвено-бели’ су водили од првог до последњег минута утакмице, изузетно добро шутирали и на крају потпуно заслужено остварили четврти тријумф у најелитнијем европском такмичењу.

Изабраници Душана Алимпијевића тако су комплетирали савршену недјељу свог клуба, пошто је фудбалска секција дан раније први пут после више од 20 година обезбједила пласман у нокаут фазу Лиге Европе. Карактеристика овог спортског успјеха је, између осталог, и та – да је најтрофејнији српски клуб, у два дана, побједио Турке и Њемце, и тако стекао велику такмичарску предност. Лијепо је било видјети синоћ, како су фудбалери, побједници над Келном, – дошли у дворану да подрже кошаркаше и да навијају заједно са осталим ”делијама”.

Утакмица у хали ’Александар Николић’ почела је сјајном Звездином одбраном. Међутим, видјело се да су ’црвено-бели’ били и сјајно шутерски расположени. Одмах на старту су стекли предност, Ефес је у једном тренутку успио да се врати, али су Рочести и Фелдин донијели +6 на крају прве четвртине. Фелдин је у том периоду постигао чак 13 поена, а домаћа екипа је погодила пет тројки из шест покушаја.

У истом ритму наставило се и почетком друге дионице – када је напад мало заказао, истакли су се Стефан Јанковић и Огњен Добрић. Српски шампион је дошао до максималних 12 поена предности, прије него што је трећи фаул Бјелице пребацио ’моментум’ на другу страну. Турски клуб је везао неколико добрих напада и на два и по минута до полувремена смањио на 45:40. Алимпијевић је морао да затражи тајм аут. По повратку на терен боље су се снашли домаћи играчи и са +6 завршили полувреме.

По повратку са одмора Звезда је брзо дошла до ритма, везала неколико добрих напада, али је серијом од седам поена Ефес успио поново да се приближи и опет се спусти на једноцифрен минус. Налет ривала одбио је важним поенима Фелдин и меч је дефинитивно решен у финишу треће и почетком четврте четвртине. У игри се нашао Дејан Давидовац који је опет имао значајну ролу, водио је екипу до +14, да би онда уследила канонада тројки и Турцима спаса није било.

’Црвено-беле’ је до тријумфа водио споменути Фелдин који је одиграо утакмицу каријере – 29 поена (7-9 за два, 4-7 за три, 3-3 пенали), уз чак четири украдене лопте, док су и неки играчи из другог плана сада имали значајне улоге.

Послије оваквог расплета, Звезда сада држи 11. мјесто на табели са четири побједе и седам пораза, док је Ефес на 14. позицији са скором 3-8.

Наредна утакмица кошаркаше Црвене звезде у Евролиги очекује сљедећег петка, када гостују Валенсији.